Windows Telefonunuz daha çok uygulama ve cihazı destekleyecek

Microsoft, Windows ile mobil ekosistemler arasındaki mesafeyi kapatmak için uzun süredir yoğun bir çaba sarfediyor. Windows 10’daki Telefonunuz uygulaması da bu çalışmalarda önemli bir yere sahip. Telefonunuz uygulamasıyla tüm Android cihazları bilgisayara bağlamak mümkün olsa da, uygulamanın tam potansiyelini görmek için Samsung’un en yeni amiral gemisi telefonlarına sahip olmak gerekiyor. Ancak yapılan son değişiklikle 2019 model Samsung amiral gemisi cihazlarda da uygulamanın en önemli özelliklerinden yararlanmak mümkün olacak.

Telefonunuz uygulaması sayesinde Android telefon sahipleri cihazlarına gelen bildirimleri bilgisayarlarında görebiliyor ve gelen SMS’leri bilgisayar üzerinden yanıtlayabiliyor. Fotoğraf galerisine ulaşmak veya dosya paylaşımı yapmak için de kullanılabilen uygulama, bazı Samsung cihazlarda ekran yansıtma işlevini de yerine getiriyor.

Telefonunuz içinde yer alan Uygulamalar bölümü sayesinde Android uygulamaları masaüstünde Windows uygulamasıymış gibi çalıştırılabiliyor. Geçmişte bu özelliğin kapsama alanı üç uygulamayla sınırlı olsa da, artık daha fazla uygulamada söz konusu imkandan faydalanılabiliyor. Ancak özelliğin desteklendiği cihazlar listesi hâlâ kısıtlı.

MSPowerUser sitesinin haberine göre, Galaxy Fold ve Galaxy Note 10 serisi de uyumlu cihazlar listesine eklendi. Note 10 Lite’ın da bu listede olduğunu belirtmekte fayda var. Buna ek olarak, 2020 çıkışlı Galaxy S20’de de söz konusu imkanlardan yararlanılabilecek.

Windows Telefonunuz uygulaması Microsoft ve Samsung arasındaki iş birliğine farklı bir boyut kazandırıyor. Ancak desteklenen özellikler ve cihazlar listesindeki değişkenlikler kafa karışıklığına neden olabiliyor. Üçüncü taraf uygulamalar da benzer özellikler sunsa da, doğrudan Microsoft imzalı bir entegrasyon sürecinin daha kullanışlı olduğu rahatlıkla söylenebilir.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Apple’dan iPhone 13 serisi için özel tanıtım videosu – Video

Apple, iPhone 13 ve 13 Pro'nun özelliklerini öne çıkaran ve ürün yelpazesindeki farklılıkları detaylandıran, rehber niteliğinde yedi buçuk dakikalık bir video yayınladı. Videoda Apple,...

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....

Microsoft Office 2021 çıkış tarihi açıklandı, Windows 11 ile aynı gün çıkıyor

Microsoft, perşembe günü ticari müşteriler için Microsoft Office'in bir sonraki kalıcı sürümünü piyasaya sürdü. Ayrıca 5 Ekim'de bireysel tüketiciler için Office 2021 sürümünü yayınlayacağını...