Windows 11 widget’ları artık daha işlevsel

Bilgisayarınızın performansını yeni widget'larla yakından izleyin!

Windows 11, widget özelliklerini baştan sona yeniliyor! Kullanıcılar artık CPU, bellek ve GPU kullanımlarını anlık olarak izleyebilecekleri yeni ve işlevsel widget’lara sahip olacaklar.

Microsoft, Windows 11’in yeni widget’ları ile bilgisayarınızın işlemci kullanımını ve hızını, bellek ve GPU kullanımını, hatta internet bağlantınızın hızını bile takip etmenizi kolaylaştırıyor. Artık MSN’den gelen gereksiz haber akışlarına takılıp kalmak yok! Aslında, Microsoft, bu yılın sonunda widget’lar panosundaki Microsoft News akışını devre dışı bırakma seçeneğini de sunacak.

Bu bilgileri Game Bar, Windows Task Manager veya HWiNFO64 gibi uygulamalardan almak mümkün olsa da, Windows tuşu + W kısayolu ile bu widget’ları hemen karşınıza getirebilmek son derece kullanışlı.

windows 11
Görsel: The Verge

Ancak unutmayın, bu widget’lar henüz tamamen stabil değil. İlk denemelerde donma ve takip hatalarıyla karşılaşabilirsiniz. Ancak küçük bir yeniden başlatma sonrasında bu problemler ortadan kalkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Artifact haber uygulaması X ve Threads'e ciddi bir rakip olarak geliyor

Bu yeni widget’lardan yararlanmak istiyorsanız, Microsoft Store üzerinden Dev Home Preview uygulamasını yüklemeniz ve widget’ları Windows Widgetlar bölümünden eklemeniz yeterli olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Microsoft Listeler uygulaması artık herkesin erişimine açık