Windows 10 Office web uygulamalarını izin almadan yüklüyor

Zorunlu Windows 10 güncellemeleri yeni bir şey değil. Ancak bunların en son örneği, kullanıcıların irkilmesine neden olmuş gibi görünüyor. Windows Latest, ZDNet ve The Verge gibi mecralarda yer alan habere göre; Windows 10, Edge’de çalıştırılan Office web uygulamalarını kullanıcı onayı olmadan zorunlu şekilde yüklüyor.

İlk haberlerde bunun sadece Windows Insider programının üyelerine özel bir durum olduğu belirtilmişti. Ancak daha sonra Windows 10’un standart kullanıcılarının da bu değişikliği gördüğü ifade edildi.

Bu uygulamalar depolama alanı veya başka kaynaklar kullanmıyor. Ancak şimdiye kadar Office web uygulamalarının yüklenmesi isteğe bağlıydı. Kullanıcıdan izin istemeyen Windows, sadece kullanıcıları durumdan haberdar ediyor. Microsoft’tan şimdilik konuyla ilgili bir açıklama gelmiş değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Telegram Google Play Store'da 1 milyar indirme sayısını geçti

Windows 10 için Office web uygulamalarının yüklenmesi konusunda temel sorun, bunun için kullanıcı rızasının alınmaması gibi görünüyor. The Verge sitesi, bu durumun zorunlu güncellemeleri de önemsizleştirdiğine dikkat çekiyor. Bu zorunlu güncellemeler, kullanıcıların en son güvenlik iyileştirmelerine ulaşmasına ve zararlı yazılımlara karşı korunmasına yardımcı oluyor. Söz konusu durum, kullanıcıların Windows 10 üzerinde düşündükleri kadar kontrol sahibi olmadığını da gösteriyor.

Disney 2022’de izleyicilerle buluşacak Marvel filmlerinin gösterim tarihlerini değiştirdi

Disney, Marvel Sinematik Evreni'nden yapımların da aralarında bulunduğu çok sayıda filminin gösterime gireceği tarihi değiştirdi. Variety'nin haberine göre; söz konusu değişiklikler filmlerin yapım sürecinde...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun