Windows 10 Office web uygulamalarını izin almadan yüklüyor

Zorunlu Windows 10 güncellemeleri yeni bir şey değil. Ancak bunların en son örneği, kullanıcıların irkilmesine neden olmuş gibi görünüyor. Windows Latest, ZDNet ve The Verge gibi mecralarda yer alan habere göre; Windows 10, Edge’de çalıştırılan Office web uygulamalarını kullanıcı onayı olmadan zorunlu şekilde yüklüyor.

İlk haberlerde bunun sadece Windows Insider programının üyelerine özel bir durum olduğu belirtilmişti. Ancak daha sonra Windows 10’un standart kullanıcılarının da bu değişikliği gördüğü ifade edildi.

Bu uygulamalar depolama alanı veya başka kaynaklar kullanmıyor. Ancak şimdiye kadar Office web uygulamalarının yüklenmesi isteğe bağlıydı. Kullanıcıdan izin istemeyen Windows, sadece kullanıcıları durumdan haberdar ediyor. Microsoft’tan şimdilik konuyla ilgili bir açıklama gelmiş değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Android 13 için belirlenen tatlı kod adı Tiramisu olabilir

Windows 10 için Office web uygulamalarının yüklenmesi konusunda temel sorun, bunun için kullanıcı rızasının alınmaması gibi görünüyor. The Verge sitesi, bu durumun zorunlu güncellemeleri de önemsizleştirdiğine dikkat çekiyor. Bu zorunlu güncellemeler, kullanıcıların en son güvenlik iyileştirmelerine ulaşmasına ve zararlı yazılımlara karşı korunmasına yardımcı oluyor. Söz konusu durum, kullanıcıların Windows 10 üzerinde düşündükleri kadar kontrol sahibi olmadığını da gösteriyor.

F1 Macaristan GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

İki hafta önce Britanya'da olaylı ve heyecanlı bir yarışa sahne olan Formula 1'de, belki de takvimin en sıkıcı yarışlarından birine sıra geldi. Geçişin bir...

Windows 11 için ilk beta sürümü yayınlandı

Microsoft, Windows Insider Programına kayıtlı olanlar için Windows 11'in ilk beta sürümünü yayınladı. Bugüne kadar, Windows 11'e erişmek için Microsoft'un "son derece teknik deneyimli...