Windows 10 300 milyondan fazla cihaza yüklendi

windows 10Microsoft Windows 10 işletim sisteminin 300 milyondan fazla cihaza yüklendiğini açıkladı. Şirket en son 30 Mart tarihinde işletim sisteminin 270 milyondan fazla cihaza yüklendiğini açıklamıştı.

Microsoft’un Windows ve Cihazlar Grubundan sorumlu kurumsal başkan yardımcısı Yusuf Mehdi, insanların evde, işte, küçük iş yerlerinde, büyük şirketlerde ve diğer organizasyonlarda Windows 10’a hiç olmadığı kadar daha hızlı şekilde ayak uydurduğunu ve Windows 10’u daha önce hiç olmadığı kadar fazla kullandıklarını kaydetti.

Windows’un en son sürümü ilk dört haftasında 75 milyonun üstünde PC’ye yüklenmiş, 10 hafta sonunda bu rakam 110 milyonun üstüne çıkmıştı. Altıncı ay sonunda 200 milyondan fazla cihaza yüklenmiş olan işletim sistemi, sekiz ay sonunda 270 milyona ve şimdi, dokuz ayın sonunda da 300 milyonun üstünde PC’ye yüklenmiş oldu. Microsoft iki ya da üç yıl içinde 1 milyar cihaza ulaşmayı hedefliyor.

Bu arada Microsoft henüz yükseltme yapmamış kullanıcılara nasıl yükseltme yapabilecekleri konusunda rehberlik etmeye başladı, çünkü Windows 10’a ücretsiz yükseltme imkanı için sürenin sonuna yaklaşılıyor.

29 Temmuzda, yani işletim sisteminin yayınlanmasının birinci yıl dönümünden sonra Windows 10 Home’a yükseltme yapmanın maliyeti 119 dolar olacak.

Windows’un bu versiyonu önceki versiyonlardan farklı, çünkü Microsoft sık aralıklarla çıkardığı sürümlerle yeni özellikler ve hata düzeltmeleri ekliyor. Bu nedenle şirket Window 10’u bir servis olarak nitelendiriyor ve bu servisi şimdi olduğundan üç kat daha popüler hâle getirmeyi hedefliyor.

Huawei Nova 9 Ön İnceleme: Kaan Arlı’dan Huawei deneyimi ile ilgili detaylar – Video

Huawei geçtiğimiz ay Çin'de duyurusunu gerçekleştirdiği Huawei Nova 9'un Doğu Avrupa, İskandinavya, Kanada ve Türkiye bölgeleri için lansmanını Avusturya'nın başkenti Viyana'da gerçekleştirdi. Öte yandan...

Sony A7 IV tanıtıldı: 33 MP sensör, 4K video kaydı

Sony, aynı zamanda A7 IV olarak da bilinen Alpha 7 IV fotoğraf makinesini/kamerasını tanıttı. A7 IV, Sony'nin 2018'de çıkarttığı giriş segmenti tam kare kamerası...

Apple Watch Series 7 söküm işleminde dikkat çekici detaylar – Video

Apple Watch Series 7'nin Türkiye'nin de aralarında bulunduğu çeşitli ülkelerde satışa sunulmasıyla birlikte, iFixit ekibi bu yeni Apple akıllı saatinin söküm işlemlerine zaman kaybetmeden...

Razer Zephyr RGB yüz maskesi satışa sunuldu

Duyurusu uzun süre önce yapılan Razer Zephyr akıllı yüz maskesi sonunda satışa sunuldu. RGB aydınlatmalı maskenin ABD'deki fiyat etiketinde 99.99 dolar yazıyor. 150 dolar...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun