Windows 10 300 milyondan fazla cihaza yüklendi

windows 10 Microsoft Windows 10 işletim sisteminin 300 milyondan fazla cihaza yüklendiğini açıkladı. Şirket en son 30 Mart tarihinde işletim sisteminin 270 milyondan fazla cihaza yüklendiğini açıklamıştı.

Microsoft’un Windows ve Cihazlar Grubundan sorumlu kurumsal başkan yardımcısı Yusuf Mehdi, insanların evde, işte, küçük iş yerlerinde, büyük şirketlerde ve diğer organizasyonlarda Windows 10’a hiç olmadığı kadar daha hızlı şekilde ayak uydurduğunu ve Windows 10’u daha önce hiç olmadığı kadar fazla kullandıklarını kaydetti.

Windows’un en son sürümü ilk dört haftasında 75 milyonun üstünde PC’ye yüklenmiş, 10 hafta sonunda bu rakam 110 milyonun üstüne çıkmıştı. Altıncı ay sonunda 200 milyondan fazla cihaza yüklenmiş olan işletim sistemi, sekiz ay sonunda 270 milyona ve şimdi, dokuz ayın sonunda da 300 milyonun üstünde PC’ye yüklenmiş oldu. Microsoft iki ya da üç yıl içinde 1 milyar cihaza ulaşmayı hedefliyor.

Bu arada Microsoft henüz yükseltme yapmamış kullanıcılara nasıl yükseltme yapabilecekleri konusunda rehberlik etmeye başladı, çünkü Windows 10’a ücretsiz yükseltme imkanı için sürenin sonuna yaklaşılıyor.

29 Temmuzda, yani işletim sisteminin yayınlanmasının birinci yıl dönümünden sonra Windows 10 Home’a yükseltme yapmanın maliyeti 119 dolar olacak.

Windows’un bu versiyonu önceki versiyonlardan farklı, çünkü Microsoft sık aralıklarla çıkardığı sürümlerle yeni özellikler ve hata düzeltmeleri ekliyor. Bu nedenle şirket Window 10’u bir servis olarak nitelendiriyor ve bu servisi şimdi olduğundan üç kat daha popüler hâle getirmeyi hedefliyor.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Music Uzamsal Ses ve Kayıpsız Ses ile kaliteyi yükseltiyor

Apple bugün, Apple Music'in Dolby Atmos desteğiyle donatılmış Uzamsal Ses'in eklenmesiyle birlikte sektör lideri ses kalitesini abonelere getireceğini duyurdu. Söz konusu özelliğin geleceği, son...

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...