Teknoloji

WhatsApp şüpheli grupların tespitini ve bu gruplardan çıkmayı kolaylaştıracak

whatsapp web

WhatsApp kullanıcıları yakında tanımadıkları biri tarafından bir gruba dahil edildiklerinde grubu kimin, ne zaman kurduğu, grup açıklaması ve gruba kişilerindeki biri tarafından eklenip eklenip eklenmedikleri gibi bilgilerin yer aldığı bir “bağlam kartı” görebilecek. Bu özellikle kullanıcıların gruplardaki spam ve dolandırıcılık faaliyetlerine karşı daha iyi korunması amaçlanıyor.

Ayrıca kullanıcıların grup mesajından hızlı bir şekilde ayrılmalarına olanak tanıyan bir düğmenin yanı sıra WhatsApp’ın güvenlik araçları hakkında ek bilgilere giden bir bağlantı da bulunuyor.

Uygulama kullanıcılarının tanımadıkları bir kişi tarafından bireysel olarak mesajlaştığı mevcut deneyimi andıran yeni özellik, kullanıcıların uzak durmayı tercih ettikleri kişilerle sohbet etmekten kaçınmasına ve dolandırıcılık amaçlı gruplara eklenip eklenmediklerini daha hızlı belirlemelerine olanak tanıyacak.

whatsapp

WhatsApp yeni özelliğini önümüzdeki haftalarda tüm kullanıcılara ulaştıracak

WhatsApp’tan verilen bilgiye göre, grup sohbeti içerik kartları halihazırda küresel olarak kullanıma sunulmaya başlandı ve “önümüzdeki haftalarda” tüm kullanıcıların kullanımına sunulacak.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER