WhatsApp Koyu mod özelliği iOS ve Android için yolda

Çok yakında WhatsApp kullanırken gözleriniz daha rahat edecek

WhatsApp Koyu Mod özelliğini uzun zamandır test ediyordu. Özellikle Android versiyonu üzerinde çeşitli testler gerçekleştiriliyordu. Ayarlar sayfası üzerinden koyu modu etkinleştirme imkanı test amacıyla sunulmuştu. Şimdi bu tercihin kapsamı genişletilecek gibi görünüyor.

Koyu Mod, geleneksel kullanıcı arayüzünün renklerini tersine çeviriyor. Beyaz veya açık tonlardaki arka planın üzerinde gördüğümüz koyu yazıların yerine, siyah veya koyu tonlardaki arka planın üstüne eklenen beyaz renkli yazılar alıyor. Böylelikle kullanıcıların gözü daha az rahatsız oluyor. Aynı zamanda özellikle OLED ekranlı cihazlarda pil tasarrufu da sağlanıyor.

WABetaInfo sitesinin Koyu Modu WhatsApp üzerinde test edenlere dayandırarak verdiği habere göre, bu özellik Android uygulaması için çıkışa hazır. Mesajlaşma uygulamasının iOS versiyonuyla ilgili olarak da geçtiğimiz ay, kullanıcının iPhone Erişilebilirlik Ayarlarına dayanarak sunulacak iki farklı çeşidin olacağı söylenmişti. Şimdiyse Koyu Mod özelliğinin iOS versiyonunun biraz daha çalışmaya ihtiyaç duyduğu söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Google Play Store'un veri gizliliği bölümü şubat ayında kullanıma açılacak

Koyu görünümün yanı sıra, iOS kullanıcılarının Düşük Veri Modu özelliğini etkinleştirebileceği söyleniyor. Bu etkinleştirildiğinde, kullanıcılar sesli mesajları otomatik olarak indirmeyecek. Bu da kullanıcının ağ verisi kullanımından tasarruf etmesini sağlayacak. Aynı zamanda Haptic Touch için de WhatsApp desteği geliyor. Bu özellik sayesinde bir kullanıcı uygulama simgesine hafifçe bastırıp bekleterek ek seçenekler görebilecek.

WhatsApp Koyu Mod özelliğinin nasıl çalışacağı önceden görülebilir

whatsapp koyu mod

Kullanıcılara WhatsApp’ta Koyu Mod özelliğinin nasıl görüneceğini test etmeye izin veren çeşitli hileler bulunuyor. Android 10 ile çalışan bir telefonda, sistem genelinde Koyu Mod özelliği açık olduktan ve WhatsApp beta programına kayıt yaptırdıktan sonra bu özelliğin nasıl çalıştığını görmek mümkün oluyor. Bir kişiye YouTube bağlantısı gönderirken QWERTY klavyeyi açıp videonun küçük resmine tıklayarak resim içinde resim görüntüsüne geçtiğinizde, koyu modun nasıl bir etki yapacağını görebilirsiniz. iOS uygulamasını kullananlar da WhatsApp Koyu Mod özelliğini mesajlaşma uygulaması üzerinden bir fotoğraf paylaşırken görebilirler.

Bir kez daha, Koyu Mod desteğinin WhatsApp’ın Android ve iOS uygulamasına geleceğini söyleyebiliriz.

Anker’den MagSafe uyumlu yeni MagGo serisi ve ilk üyeleri

MagSafe Battery Pack, MagSafe Cüzdan Kılıf veya MagSafe Duo Şarj Cihazı gibi birkaç Apple sertifikalı MagSafe aksesuarından farklı alternatif arayanlar için Anker gibi üçüncü...

Facebook yeniden genç kullanıcılara odaklanacak

Facebook CEO'su Mark Zuckerberg, şirketi içindeki ekipleri genç yetişkinlere hizmet etmeyi esas ilerleme noktası olarak belirlemeye yönlendirdiğini söyledi. Pazartesi günü öğleden sonra yatırımcılarla yapılan...

SharePlay özelliğini getiren iOS 15.1 ve iPadOS 15.1 yayınlandı

Apple bu akşam iOS 15.1 ve iPadOS 15.1 güncellemelerinin dağıtımına başladı. Bu yeni sürümle gelen en büyük yenilik SharePlay oluyor. SharePlay, başlangıçta iOS 15'te sunulması...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun