Teknoloji

WhatsApp’a kaybolan mesajları korumak için yeni özellik eklendi

whatsapp geçiş anahtarı

WhatsApp, kullanıcıların kaybolan mesajlar içerisinde istedikleri mesajları koruyabilmelerine olanak sağlayan “Sohbette Tut” adında yeni bir özellik tanıttı. Bu sayede, mesaj üzerinde uzun basarak istediğiniz mesajı sohbette tutabilirsiniz. Ancak, mesajı gönderen kişiye bildirim gider ve mesajın sohbette kalıp kalmayacağına onlar karar verir. Eğer karar kalmaması yönünde olursa, zamanlayıcı dolduğunda mesaj her zamanki gibi ortadan kaybolur.

Kaydedilen mesajların yanında bir yer imi simgesi belirecek. Kaydettiğiniz tüm mesajlara, sohbetlere göre düzenlenmiş “Saklanan Mesajlar” klasöründen erişebilirsiniz. WhatsApp, bu özelliğin kademeli olarak yayılacağını ve birkaç hafta içinde herkesin erişim sağlayabileceğini belirtti.

İlk bakışta, “Sohbette Tut” özelliği, kaybolan mesajların amacına ters gibi görünebilir. Ancak, WhatsApp blog gönderisinde bazen önemli ayrıntılar içeren bir mesajı (örneğin sesli not veya birinin adresi) kaydetmeniz gerekebileceğini öne sürdü. Her durumda, mesajı gönderenlerin, kaydedilen mesajları reddetme seçeneği olacak ve belki de gizliliklerini koruyabilecekler.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER