Teknoloji

WhatsApp iOS uygulamasında Durum güncellemelerini izlemek kolaylaşacak

whatsapp web

WhatsApp iOS uygulaması için sürekli olarak yeni özellikler sunuluyor. Reaksiyonlar, iOS ve Android arasında sohbet geçmişlerinin taşınabilmesi gibi yenilikler bu yıl içinde kullanıcılarla buluşmuştu. Bu özellikler yakında bir yenisi daha eklenebilir.

Bu yeni özelliğin merkezinde WhatsApp’ın Durum özelliği bulunuyor. Kullanıcılar önümüzdeki dönemde Durum güncellemelerini doğrudan sohbet listesi üzerinden izleyebilecek. Durum özelliği popüler Instagram hikayelerinin WhatsApp versiyonu olarak tanımlanabilir. Facebook zamanında Snapchat’i satın alamadıktan sonra Snapchat’in popüler özelliklerini kendi platformlarına getirmeye başlamış ve bunlar arasında Hikaye özelliği ön plana çıkmıştı. Hikaye özelliğini hem Instagram’da hem Facebook’ta hem de WhatsApp’ta bulmak mümkün.

Kullanıcılar, bu özellik sayesinde 24 saat sonra kaybolacak fotoğraf veya videolar paylaşabiliyor. WABetaInfo sitesinin haberine göre, yeni özellik sayesinde Durum paylaşan kullanıcıların durumlarını sohbet listesinde görmek ve izlemek mümkün olacak. Haberde kullanıcıların bu özelliği devredışı bırakabileceği bilgisi de yer alıyor.

whatsapp iosWhatsApp iOS uygulaması için planlanan bu yeni özelliğin tüm kullanıcılara sunulup sunulmayacağı ve bunun ne zaman olacağı şu an için belirsizliğini koruyor.

İLGİLİ HABERLER