WhatsApp’tan depolama alanı yönetimini kolaylaştıracak yeni araç

WhatsApp, kullanıcılar farkına varmadan cihazın depolama alanında büyük yer tutan fotoğraf, video, GIF animasyonu gibi dosyaları yönetmeyi kolaylaştıracak yeni bir araç hazırladı. Yeni depolama alanı yönetimi aracı sayesinde dosyaları tespit etmek, seçmek ve toplu şekilde silmek daha kolay bir süreç hâline gelecek.

WhatsApp’ın yeni aracı büyük dosyaları ve çok kez iletilmiş medya içeriklerini bir araya topluyor. Böylelikle birden fazla dosyayı aynı anda seçip silmek kolaylaşıyor. Buna ek olarak, dosyalar boyutlarına göre büyükten küçüğe doğru sıralanıyor.

Böylelikle hangi dosyanın silineceğine karar vermek kolaylaşıyor. Dosyaların yanlışlıkla silinmesini engellemek içinse ön izlemesi gösteriliyor.

Kullanıcılar otomatik kaydetme özelliğini kapatarak WhatsApp tarafından fotoğraf ve video kaydedilmesini en baştan devredışı bırakabiliyor. Ancak bu özelliği devredışı bırakmayanlar için WhatsApp’ın yeni depolama alanı yönetimi aracı oldukça faydalı olacaktır. Kullanıcılar bu araca WhatsApp’ın Ayarlar bölümünde “Veri ve depolama kullanımı” başlığı altındaki “Depolama yönetimi” seçeneği üzerinden erişebilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Galaxy Z Fold 3'ün özellikleri için yeni iddia

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

F1 İtalya Emilia-Romagna GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonu üç haftalık bir aranın ardından Avrupa yarışlarıyla kaldığı yerden devam ediyor. Geçen yıl da sıra dışı takvimde sonbaharda düzenlenen bir...