WhatsApp çoklu cihaz desteği için önemli detay ortaya çıktı

google news abone ol

WhatsApp çoklu cihaz desteği için beklenen doğrulama bir süre önce gelmişti. Özelliğin beta testinin başladığı da bu hafta ortaya çıkmıştı. WABetaInfo sitesi tarafından paylaşılan bir ekran görüntüsü, çoklu cihaz desteğine dair önemli bir detayı gözler önüne seriyor.

Bu ekran görüntüsüne göre, çoklu cihaz desteği hesap başına sadece bir telefonla sınırlı olacak. Yani kullanıcılar birden fazla Android telefonda veya bir iPhone’da ve bir de Android telefonda aynı WhatsApp hesabını kullanamayacak.

Bu kısıtlamanın çoklu cihaz desteğini heyecanla bekleyen pek çok kişiyi hayal kırıklığına uğratacağı söylenebilir. Yine de, WhatsApp’ın bu kısıtlamayı sınırlı bir süre için uyguluyor olması da ihtimaller arasında yer alıyor. Sızan ekran görüntüsüne göre, kullanıcılar ilk etapta dört farklı platform üzerinden WhatsApp’a tek bir hesapla erişebilecek. Akıllı telefonun yanı sıra WhatsApp Web, WhatsApp masaüstü ve Facebook Portal akıllı ekran uygulamaları üzerinden aynı WhatsApp hesabına ulaşmak mümkün olacak.

whatsapp çoklu cihaz desteğiKullanıcıların hâlihazırda olduğu gibi masaüstü veya web uygulaması üzerinden WhatsApp’ı açtıklarında telefona yakın olması gerekmeyecek. Daha önce ortaya çıktığı gibi, WhatsApp’ın iOS ve Android uygulamaları arasında sohbet geçmişi taşımak da bu yeni dönemde mümkün olacak.

Haziran ayının başlarında WhatsApp çoklu cihaz desteği için yaklaşık iki aylık bir süreye ihtiyaç duyulduğu belirtilmişti. Dolayısıyla temmuz ayının sonlarında veya ağustos ayının ilk günlerinde bu desteğin tüm WhatsApp kullanıcılarına açılması sürpriz olmayacaktır.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Arcade’e aralık ayında Dead Cells+ gibi yeni oyunlar geliyor

Apple Arcade, oyun oynamayı seven iPhone, iPad, Mac veya Apple TV kullanıcıları için gerçekten iyi bir arşiv sunuyor. Üstelik Apple, abonelik tabanlı oyun kütüphanesine...

Tesla yıllar süren gecikmenin ardından ilk Semi teslimatını Pepsi’ye yaptı

Elon Musk, perşembe günü, Twitter'ın başına geçmesinen bu yana ilk kez bir Tesla lansman etkinliğinde görüldü. Milyarder iş insanı, ABD'nin Nevada eyaletindeki bir Tesla...

Akıllı saat ve kulaklığı birleştirecek Huawei Watch Buds’ın çıkışı yakın

Son zamanlarda web'de veya sosyal medyada Huawei Watch Buds adıyla anılan ilginç bir cihaza denk gelmiş olabilirsiniz. Bunun bir Huawei hayranı tarafından geliştirilmiş bir...

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

ÖNE ÇIKANLAR