WhatsApp Android uygulamasında tabletler için çift panel görünümü test ediliyor

WhatsApp Android uygulamasının en yeni beta sürümünde tabletler için çift panelli arayüz seçeneği sunuluyor. Bu özelliğin tüm kullanıcılara ulaşmasının birkaç hafta hatta ay sürebileceğini belirtmekte fayda var.

WhatsApp’ın Android tabletlerle uyumlu versiyonu geçtiğimiz yıl beta testi kullanıcılarına açılmıştı. Ancak bu versiyonda bölünmüş ekran görünümü desteği sunulmamıştı. Yeni versiyonla birlikte bu durum ortadan kalkıyor.

Bu görünümde sohbet listesi ekranın sol tarafında daima görünür olacak. Böylelikle sohbetler arasında hızlıca geçiş yapılabilecek. Bölünmüş ekran görünümü Aramalar ve Durum sekmeleri için de mevcut olacak.

WhatsApp Android uygulaması tabletlerde bilgisayarlara yakın bir deneyim sunacak

WhatsApp’ın Android uygulamasına eklenen yeni görünüm seçeneği, tablet sahiplerinin bilgisayarlardakine benzer bir deneyim yaşamasını mümkün hâle getiriyor. Bu yeni görünümün ne zaman tüm kullanıcılara açılacağı belirsizliğini koruyor.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun