WhatsApp Android uygulaması için ekstra cihaz ve tablet desteği test ediliyor

WhatsApp Android uygulaması için hazırlanan en yeni beta sürümü, kullanıcıların hesaplarına ikinci bir telefonda ve bir Android tablette erişebilmelerini mümkün hâle getiriyor. WhatsApp’ta ana hesaba dört Android telefon bağlanmasına izin veriliyor.

Kullanıcılar bağlı cihazlar üzerinden standart WhatsApp özelliklerine erişebilecek ve şifrelenmiş şekilde iletişim kurabilecek.

Söz konusu özellik “eşlik modu” olarak adlandırılıyor. Bu mod, kayıt ekranındaki seçenekler menüsü üzerinden aktive ediliyor. Ardından açılan menü üzerinden “Bir cihaz bağla” seçeneğiyle süreç başlatılıyor. Bu özelliğin şimdilik sınırlı sayıda beta kullanıcısının erişimine açıldığını belirtmekte fayda var.

whatsapp android

WhatsApp Android uygulaması tabletlerle de eşleştirilebilecek

En yeni beta sürümüyle bir Android tableti de WhatsApp hesabına bağlamak mümkün hâle geliyor. Söz konusu özelliğe de şu an için tüm beta kullanıcıları erişemiyor. Bu özellik de ayarlar menüsündeki “cihazlar” bölümünde yer alan “bağlı cihazlar” seçeneğinin altında bulunuyor. Eşleştirme süreci QR kod taramasıyla tamamlanıyor.

whatsapp android

WhatsApp Android uygulamasında denemeye açılan eşlik modu ve tabletle bağlantı özelliklerinin yakında daha fazla kullanıcıya ulaşması planlanıyor. WhatsApp’ın benzer özellikleri iOS kullanıcılarına da fazla zaman kaybetmeden sunması sürpriz olmayacaktır.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun