Teknoloji

WhatsApp gruplarında maksimum katılımcı sayısı artırılıyor

whatsapp hd video

WhatsApp grupları günümüzde akıllı telefon kullanan pek çok kişinin temel iletişim mecraları arasında yer alıyor. Bu gruplara hâlihazırda 512 kişi eklenebiliyor. Ancak önümüzdeki dönemde katılımcı sayısını 1024’e çıkarmak mümkün olacak.

WhatsApp’ın en önemli rakiplerinden biri olan Telegram’da bir gruba 200 bin kişiyi eklemek mümkün oluyor. Bu grupların genelde iletişimden ziyade bilgi paylaşımı için kurulduğu söylenebilir. WhatsApp da 1024 kişilik yeni katılımcı sayısı sınırını iOS ve Android’de beta kullanıcılarıyla test ediyor.

WhatsApp’ta yeni bir grup oluştururken ekranın üst kısmında o gruba toplamda kaç katılımcının eklenebileceği görülüyor. Şu anda standart kullanıcılar için bu sınır 512 olsa da, beta kullanıcıları 1024 sayısını görebiliyor.

whatsapp gruplarıDaha büyük WhatsApp gruplarının şirketler veya farklı organizasyonlar için işlevsel olacağı söylenebilir. Kalabalık grupların yönetimi daha zor olsa da, burada da grup yöneticilerine yardımcı olacak çeşitli imkanların sağlandığını hatırlamakta fayda var.

WhatsApp grupları için sürekli olarak yenilikler yapılıyor. Bir süre önce görüntülü grup görüşmelerinde de katılımcı sınırı 32’ye çıkartılmış aynı zamanda bu görüşmelere oluşturulan bağlantılar sayesinde ulaşmak mümkün hâle gelmişti.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER