VW Project Trinity ile geleceğin otomobil deneyiminde yazılımı öne çıkaracak

Volkswagen, Apple Car veya türevi girişimlerden neden endişelenmediğini gösteren bir paylaşım yaptı. VW CEO’su Ralf Brandstätter, Project Trinity adını taşıyan ve “yazılım rüya otomobili” olarak tanımladığı bir elektrikli sedanın fotoğrafını paylaştı.

Tüm konsept araçlarda gelişmiş otonom sürüş özellikleri, uzun menzil ve hızlı şarj teknolojisi gibi konular ön plana çıkıyor. Ancak Project Trinity’de yazılım deneyiminin biraz daha ağır bastığı görülüyor. Bu otomobilin üretimine 2026’da başlamayı planlayan Volkswagen, her şeyin standartlaştığı ve değişkenlerin azaldığı bir seri oluşturmayı hedefliyor.

Bu da otomobilin farklı özelliklere sahip farklı versiyonlarını oluşturmak yerine, her şeyin bulunduğu tek bir versiyon üretileceği ancak özelliklerin kilidinin isteğe bağlı olarak açılacağı bir deneyimin sağlanacağı anlamına geliyor. Bu “kilit açma” operasyonunun da belli bir ücret karşılığında yapılacağını görmek çok zor değil.

Autoblog’un haberine göre, VW burada dört çekişli sürüş veya GTI seviyesindeki aerodinamik paketlerinin kullanımını isteğe bağlı ekstra özellikler olarak sunabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Mercedes-Benz tamamen elektrikli otomobiller için hedefini açıkladı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Tesla en sonunda sadece araç satışlarıyla kârlılığa geçti

VW, Project Trinity ile yapılandırma seçeneklerine sonradan karar verilmesini de mümkün kılacak. Ralf Brandstätter de dijital ekosistem sayesinde otomobil sahiplerinin diledikleri zaman otomobillerine yeni özellikler ekleyebileceğini dile getirdi.

Google arama gelirleri rekor kırdı, YouTube gelirleri patladı

Google, geride kalan üç aylık dönemde 17,9 milyar dolarlık rekor bir kâr elde etti ve bu finansal tablolar sayesinde, COVID-19'a rağmen yükselen diğer teknoloji...

Instagram 16 yaşından küçükler için hesapları varsayılan olarak gizli yapıyor

Facebook'a ait Instagram, uygulamayı gençler için daha güvenli hale getirmek için tasarladığı çeşitli değişiklikleri kullanıma sunuyor. Artık, hizmete kaydolan ve 16 yaşından (veya belirli...

iPhone 12 satışları Apple’a durgun dönemde rekor gelir ve kâr getirdi

Apple'ın rekor kıran kazanç raporları dizisi açıklanan en son çeyrek raporuyla birlikte devam ediyor. Şirket, geride kalan Nisan-Haziran 2021 döneminde 81,43 milyar dolar gelir...