Volkswagen ID.Life elektrikli otomobil 2025’te yollara çıkacak

Volkswagen ID.Life adını taşıyan yeni elektrikli konsept otomobilini Münih’te gerçekleştirilen IAA Mobility etkinliğinde sergiledi. Önden çekişli bir elektrikli otomobil olan ID.Life, şehir içi kullanım odağıyla tasarlandı. ID.3 ile aynı bataryayı kullanan elektrikli otomobil, MEB platformunu da paylaşıyor. Volkswagen otomobili 2025’te Avrupa’da yollara çıkarmayı planlıyor.

ID.Life 231 hp gücünde bir motor ve 57 kWh kapasiteli bir bataryaya sahip. Otomobil, batarya kapasitesiyle 35 kWh bataryalı Honda E’ye karşı büyük bir avantaj sağlıyor. ID.Life, tam dolu pille 402 kilometrelik bir menzil vadediyor.

Alman otomotiv devi, ID.Life konseptiyle daha sürdürülebilir otomobiller geliştirebileceğini gösteriyor. Örneğin otomobilin tavanındaki hava çemberli kumaşın tamamen geri döndürülmüş pet şişelerle üretildiği belirtildi.

Kabinde ahşap ve doğal kauçuk gibi materyallerin kullanıldığı da Volkswagen’in dikkat çektiği noktalar arasında yer alıyor.

volkswagen id.life Volkswagen ID.Life, Avrupa’da büyük ihtimalle 20 bin avro civarından başlayan fiyatlarla satılacak. Şirket, 2030 itibarıyla tamamen elektrikli otomobil satışlarının Avrupa’daki payını yüzde 70 seviyesine çıkarmayı amaçlıyor.

Eğitim için tablet önerileri – Video

MediaMarkt için hazırladığımız tablet önerileri videosunda, farklı ekran büyüklüklerine ve teknik özelliklere sahip olan, fiyatları da modelden modele değişiklik gösteren çeşitli tablet önerileri sıralıyoruz.

iOS 15 ve iPadOS 15’in çıkış tarihi belli oldu

Apple, iOS 15 ve iPadOS 15'in kullanıcılarla buluşacağı tarihi açıkladı. Şirketin WWDC 2021'de duyurusunu yaptığı yeni yazılım sistemi güncellemeleri 20 Eylül itibarıyla dağıtıma çıkacak. Hem...