Teknoloji

Vivo Y78+’ın özellikleri için ilk ipucu resmi kayıtlarla verildi

vivo v27e vivo y78+

Vivo Y77 serisiyle ana vatanı Çin’de önemli bir başarı yakalamıştı. Şirket şimdi de bu serinin takipçisini çıkarmaya hazırlanıyor. Serinin üyelerinden biri olan Vivo Y78+, Vivo V2271A model numarasıyla Çin’in sertifika kurulu TENAA’nın kayıtlarında boy gösterdi.

TENAA kayıtları telefonun özellikleri konusunda fikir edinmeyi sağlıyor. Kayıtlarda telefonun pilinin minimal kapasitesi 4900 mAh olarak gösteriliyor. Bu da telefonun tipik pil kapasitesinin, tıpkı selefi gibi, 5000 mAh olacağı anlamına geliyor.

Akıllı telefonda üç kameranın bulunduğu da kayıtlar sayesinde anlaşılıyor. Ancak bu kameranın özellikleri konusunda bir bilgi verilmiyor. Vivo’nun bu telefonu sadece Çin’de piyasaya süreceği, uluslararası pazara ise telefonun Y78 isimli daha “hafif” bir versiyonunun çıkacağı söyleniyor.

vivo y78+

Vivo Y78+ sızıntılarının artması bekleniyor

Vivo Y78+ hakkında daha fazla detayın yakında tasarımı gösteren görsellerle birlikte gün yüzüne çıkması bekleniyor. Akıllı telefonun kalbinde MediaTek’in Dimensity ailesinden bir işlemci bulunacağı söyleniyor. Yenileme hızı yüksek Full HD+ çözünürlüklü ekran, hızlı şarj desteği gibi özelliklerin de telefonda kullanıcıları karşılaması öngörülüyor. Telefonun Çin’de OriginOS Ocean, diğer ülkelerde ise Funtouch OS kullanıcı arayüzüyle çıkmasına kesin gözüyle bakılıyor.