Katlanabilir ekranlı Vivo X Fold Plus resmiyet kazandı

Katlanabilir ekranlı Vivo X Fold Plus, bir süredir devam eden paylaşımların ardından resmen gözler önüne çıktı. Akıllı telefonun kalbinde Qualcomm Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemci bulunuyor. Bu işlemci Qualcomm’un resmi rakamlarına göre; performansta yüzde 10, güç tüketiminde ise yüzde 30’luk bir iyileşme vadediyor.

X Fold Plus ile orijinal X Fold arasındaki tek fark işlemci değil. Katlanabilir telefonda pil kapasitesi de 4730 mAh’e yükseliyor. İşlemcinin de daha verimli çalışması sayesinde X Fold Plus’ın orijinal X Fold’a kıyasla 2 saat daha uzun video izleme imkanı vereceği belirtiliyor.

X Fold’da 66W olan kablolu şarj hızı yeni telefonda 80W’a yükseliyor. Telefonun pili 18 dakika içinde yüzde 70 doluluk oranına ulaşıyor. Tam şarj içinse 35 dakika yeterli oluyor. 50W kablosuz şarj hızında ise bir değişiklik söz konusu değil.

X Fold Plus da 8 inç büyüklüğünde bir katlanabilir ekranla geliyor. Bu ekranı Ultra İnce Cam koruyor. LPTO panelin yenileme hızı ise 1 ila 120 Hz arasında değişiyor. Hem katlanabilir ekranda hem de 6.53 inç dış ekranda ultrasonik parmak izi tarayıcıları bulunuyor.

Katlanabilir telefonun menteşesi çok sayıda pozisyonda açık kalabiliyor. Bunun multimedya içeriklerinin tüketimi ve video görüşmeler için bir hayli işlevsel olduğu söylenebilir. Vivo’nun yeni katlanabilir telefonunda hoparlörleri optimize ettiğini belirtmekte de fayda var.

Arka kamera sisteminde ana kamera görevini 50 megapiksel çözünürlüklü sensör üstleniyor. 48 megapiksel ultra geniş açılı kamera, 12 megapiksel telefoto kamera ve yine 5 megapiksel telefoto kamera telefonun özellikleri arasında bulunuyor. 8 megapiksel kamera 5x optik zum yapabiliyor.

Vivo X Fold Plus için ne kadar ödemek gerekiyor?

Vivo X Fold Plus’ta Huaxia Kırmızısı olarak adlandırılan yeni bir renk seçeneği sunuluyor. Siyah ve mavi renk seçeneklerinde ise bir değişiklik söz konusu değil.

Vivo X Fold Plus Çin’de ön siparişe sunulmuş durumda. Katlanabilir telefon 29 Eylül itibarıyla raflardaki yerini alacak. Akıllı telefonun başlangıç fiyatı 10 bin yuan (25 bin 797 TL) olarak belirlendi.

Vivo Dünya Kupası Katar 2022’nin sponsoru

FIFA Dünya Kupası Katar 2022’nin tek resmi akıllı telefon sponsoru olduğunu kaydeden Vivo, sektör lideri akıllı telefon teknolojisi ile FIFA’nın Katar’da tüm insanlar için açık ve kapsayıcı bir etkinliğe ev sahipliği yapmasına yardımcı olacağını, dünyanın dört bir yanındaki futbol tutkunlarını birbirine bağlayacağını ve şampiyona boyunca her heyecan verici anın kutlanmasını sağlayacağını söylüyor.

Şirket, sektör lideri katlanabilir ekran teknolojisine ve verimli ofis uygulamaları paketine sahip olduğunu belirttiği Vivo X Fold Plus modeli ile 5 milyar kişilik global bir izleyici kitlesini çekmesi beklenen FIFA Dünya Kupası Katar 2022’nin hazırlıklarının en ileri teknolojilerle tamamlanmasına ve organizasyonun başarıyla gerçekleştirilmesine destek olacağını dile getiriyor.

Bu yıl Katar’da düzenlenecek olan turnuva, 2017’de FIFA ile altı yıllık sponsorluk sözleşmesi imzalayan vivo’nun sponsorluğunu üstlendiği ikinci dünya kupası olacak. vivo o tarihten bu yana FIFA Dünya Kupası Rusya 2018’in yanı sıra FIFA Konfederasyonlar Kupası 2017, FIFA Arap Kupası Katar 2021 ve UEFA EURO 2020 şampiyonalarının da sponsorluğunu üstlenmişti.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun