Vivo NEX 5 sızıntısı özellikler ve tasarım için ipucu veriyor

Vivo NEX 5 önümüzdeki dönemde tanıtılması beklenen telefonlar arasında yer alıyor. Çin’in popüler sosyal ağı Weibo’da yapılan bir paylaşım, akıllı telefonun özellikleri ve çıkış tarihi konusunda fikir edinmeyi sağlıyor.

Sızıntıya göre, NEX 5 2021’in ikinci yarısında tanıtılacak. Akıllı telefonda ekranın içine yerleştirilmiş ön kamera ve dört tarafa kavisli ekran gibi özellikler bulunuyor. Pek güvenilmeyen bir sızıntıda telefonun arkasında altı kameranın olacağı iddia edilse de, bunun bir tür 1 Nisan şakası olduğu düşünülüyor. Vivo’nun telefonun iki versiyonunu tanıtması bekleniyor.

Akıllı telefonun kalbinde Qualcomm Snapdragon 888 işlemcinin bulunacağı belirtiliyor. Bu işlemciye eşlik edecek RAM ve depolama alanı kapasiteleri belirsizliğini koruyor. Telefonun her iki versiyonunun da 6.78 inç dört tarafa kavisli AMOLED ekranla gelmesi bekleniyor. Vivo’nun bir versiyonda ön kamerayı ekranın içine yerleştireceği, diğerinde ise ekrandaki deliğe yerleştireceği söyleniyor. Her iki versiyonun da 32 megapiksel kamera taşıyacağı belirtiliyor.

Arkada ise 50 megapiksel çözünürlüklü iki Samsung ISOCELL GN2 sensörün olacağı söyleniyor. Bu sensörlerden biri ana kamera işlevini görecek, diğeri ise ultra geniş açılı kamera olarak çalışacak. Vivo’nun gimbal ve optik görüntü sabitleme teknolojilerinin de kamera sisteminde mevcut olması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Nokia XR20 sağlam gövdeli bir 5G telefonu olarak tanıtıldı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Instagram Reels videoları için süre sınırı artık bir dakika

Sızıntıya göre, Vivo NEX 5 4500 mAh pille gelecek. Şarj hızı konusunda ise farklı iddialar söz konusu. Bir sızıntıda 66W, diğerinde ise 120W şarj hızından bahsediliyor. Kablosuz şarj hızının ise 60W olacağı iddia ediliyor.

Apple Music Yıldızı Parlayanlar programı Türkiye’de

Apple Music bugün, yükselen yetenekleri belirlemeye, sergilemeye ve yükseltmeye yönelik aylık sanatçı girişimi olan Yıldızı Parlayanlar programını Türkiye’de Güneş ile başlattı. Yıldızı Parlayanlar, Apple Music'in...

Sony 10 milyondan fazla PS5 oyun konsolu sattı

Sony Interactive Entertainment, 12 Kasım 2020’de piyasaya sürülen en yeni nesil oyun konsolu PlayStation5'in dünya genelinde 10 milyondan fazla sattığını duyurdu. Sony daha önce...