Viber kullanıcıları mesajlarını alıcının telefonundan da silebilecek

viber-271115

Mesajlaşma uygulaması Viber için yayınlanan son güncelleme, kullanıcıların fazlasıyla hoşnut kalacağı bir özelliği de beraberinde getiriyor. Servise yeni eklenen özellik sayesinde kullanıcılar mesajlarını diledikleri tüm cihazlarından, hatta alıcının telefonundan da silebilecek. Bu imkanının özellikle gönderdiği mesajlardan dolayı sıklıkla pişmanlık duyanları sevindireceğini söylemek yanlış olmayacaktır.

WhatsApp kadar popüler olmasa da, hem iOS hem de Android’de faaliyet gösteren Viber’ın da büyük sayılabilecek bir kullanıcı kitlesi bulunuyor. Viber ile karşılıklı sohbetin yanı sıra, sesli arama ve SMS gönderimi de yapılabiliyor. Yeni mesaj silme özelliği, servisin iOS ve Android uygulamalarında da yerini aldı.

Viber’ın iOS ve Android uygulamalarındaki yenilikler, mesajların silinebilmesiyle sınırlı kalmıyor. Artık kullanıcılar servis aracılığıyla dosya transferi de gerçekleştirebilecek.

Güncelleme paketinin iOS 9 cihaz sahiplerine özel olarak getirdiği bazı yenilikler de mevcut. Bu özelliklerden biri olan interaktif bildirimler sayesinde Viber kullanıcıları, kendilerine gelen bir mesaja bildirim üzerinden yanıt verebilecek. Buna ek olarak, kişiler ve sohbetler için Spotlight üzerinden arama gerçekleştirilebilecek. iOS kullanıcıları, iCloud’da sakladıkları fotoğraf ve videolarını da Viber aracılığıyla başkalarına gönderebilecek.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android 12 büyük tasarım yenilikleri ve güvenlik özellikleri ile geliyor

Google'ın 2014'ten bu yana en radikal kullanıcı arayüzü değişikliği Android 12 ile birlikte duyuruldu. Android 12'nin yepyeni bir tasarım diliyle geleceği bir süredir konuşuluyordu...

MediaMarkt’tan futbol heyecanını artıracak fırsatlar

Süper Lig geçtiğimiz hafta sonu bitti, şampiyon ve ligden düşen takımlar belli oldu. Diğer ülke ligleri de yavaş yavaş neticeye kavuşuyor. Neyse ki, futbol...