Vespa Elettrica Avrupa’da ekim ayında satışa sunulacak

Vespa’nın elektrikli motosikletinin 2018 bitmeden satışa sunulacağı oldukça uzun bir süre önce açıklanmıştı. Beklenen tarih sonunda iyiden iyiye yaklaşmış gibi görünüyor. Vespa Elettrica adını taşıyan motosikletin üretimi bu ay başlayacak. Elettrica Avrupa’da ekim ayında internet üzerinden satışa sunulacak.

ABD ve Asya’da yaşayanlar, önümüzdeki yılın başlarında Elettrica ile tanışabilecek. Vespa’nın çatı şirketi Piaggio Group’tan fiyat konusunda bir açıklama gelmese de, Elettrica’nın Vespa’nın üst sınıf motosikletleriyle aynı fiyat aralığında satılması bekleniyor.

100 kilometre maksimum menzile sahip Vespa Elettrica, standart bir 50 cc motosiklete kıyasla daha güçlü bir performansa sahip. Elettrica’nın pilini doldurmak 4 saat alacak. Yaklaşık 1000 şarjlık bir döngünün sonunda pil kapasitesi yüzde 80’e gerileyecek. Bunun da yaklaşık 10 yıl süreceği söyleniyor.

Maksimum hız konusunda şimdilik somut bir bilgi verilmiş değil. Ancak Eco sürüş modunda pili korumak adına maksimum hız 30 kilometre ile sınırlandırılacak. Sessiz çalışan ve bazı yapay zekâ özellikleri barındıran Vespa Elettrica, yakınlarındaki yaya ve araçları algılayabilecek. Buna ek olarak, trafiğin sıkışık olduğu zamanlarda sürücülere alternatif rotalar önerecek.

Piaggio aynı zamanda hibrit Vespa Elettrica X’i piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bu modelle sürücüler 200 kilometre yol gidebilecek. Elektrikli motorun menzili 50 kilometre olsa da, akaryakıtla çalışan jeneratör ile menzil yukarıya çekilecek.

OnePlus 9 Serisi Türkiye’de, işte fiyat bilgileri

OnePlus'ın geçtiğimiz ilkbaharda duyurusunu gerçekleştirdiği OnePlus 9 Serisi Türkiye'ye geldi. Böylelikle ilk kez bir amiral gemisi OnePlus telefon serisini Türkiye'de görüyoruz. Telefonların fiyat bilgileri...

Xiaomi Civi tanıtıldı: Snapdragon 778G işlemci, 55W hızlı şarj

Bir süredir ipuçları verilen ve hakkında paylaşımlar yapılan Xiaomi Civi, sonunda resmiyet kazandı. Yeni bir serinin ilk cihazı olan Civi'ye şu an için başka...

Fiyat-performans oranı yüksek dizüstü bilgisayar arayanlar için HP 255 G7 fırsatı

Okul için uygun fiyatlı, ihtiyaçları karşılayacak bir dizüstü bilgisayar arayanlar için Amazon.com.tr'de HP 255 G7 modeli 4999 TL'lik bir fırsat fiyatıyla müşterilere sunuluyor. Her ne...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun