Teknoblog Otomotiv Uber sürücüsüz otomobil biriminden yaklaşık 100 kişiyi çıkardı

Uber sürücüsüz otomobil biriminden yaklaşık 100 kişiyi çıkardı

Uber sürücüsüz otomobil biriminin operasyonları geçtiğimiz mart meydana gelen ölümlü trafik kazasından ciddi ölçüde etkilenmiş durumda.

uber surucusuz otomobilUber sürücüsüz otomobil biriminin operasyonları geçtiğimiz mart ayında Arizona’da meydana gelen ölümlü trafik kazasından ciddi ölçüde etkilenmiş durumda. Kazanın ardından testlerini durduran şirket, şimdi de birimin çapını küçültüyor.

Pittsburgh’ta yayın yapan Action 4 News’te yer alan habere göre, şirket otonom sürüş ekibindeki yaklaşık 100 kişiyle yollarını ayırdı. Bu çalışanların büyük çoğunluğunun Pittsburgh’ta görev yaptığı, az sayıda çalışanın ise Uber’in San Francisco’daki genel merkezinde görevli olduğu ifade edildi. Quartz ise işten çıkarılanların araç operatörü olduğunu belirtti.

Uber’den yapılan açıklamaya göre, işten çıkarılanların 55’i yine Uber bünyesinde görev uzmanı olmak için başvuruda bulundu. Şirket işten çıkarmaların sürücüsüz otomobil çalışmalarının sonu anlamına gelmediğini, ancak planların olgunlaşmasının zaman alabileceğini belirtti. Uber’in açıklamasında görevli ekibin güvenli otonom sürüş teknolojisini geliştirme konusunda kararlı olduğu ve önümüzdeki aylarda yeniden yol testlerinin başlamasının amaçlandığı belirtildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Volkswagen otomobillerin kilidi Siri ile açılabilecek

Uber sürücüsüz otomobil programını emniyet üzerine daha fazla odaklanarak yeniden programlıyor. Bunun için testlerini durduran şirketin uzun süre görev yapmayacak araç operatörleriyle yollarını ayırması üzücü ancak mantıklı bir tercih gibi görünüyor.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz