Twitter’dan geçtiğimiz hafta yaşanan saldırıyla ilgili yeni açıklama

Twitter geçtiğimiz hafta karşı karşıya kaldığı büyük saldırıya dair bilgileri paylaşmayı sürdürüyor. Mikro blog servisi, saldırıda Hollanda’da seçilmiş bir siyasetçinin DM kutusuna da erişildiğini açıkladı.

Geçtiğimiz hafta yaşanan ve daha önce emsaline rastlanmayan büyük saldırıda Twitter’ın yüksek profilli kullanıcılarının hesapları, Bitcoin dolandırıcılığı için ele geçirilmişti. Hesabı dolandırıcıların eline geçen kişiler arasında eski ABD Başkanı Barack Obama ve 2020 seçiminde Donald Trump’a karşı yarışacak olan Joe Biden da bulunuyordu.

Twitter’dan verilen bilgiye göre, saldırganlar ele geçirdikleri 130 hesaptan 36’sının mesaj kutusuna erişti. Şirket, Hollandalı siyasetçi dışında başka bir siyasetçinin mesaj kutusuna erişildiğini gösteren bir işaret olmadığının altını çizdi.

Saldırganların mesaj kutularını hedeflediğini gösteren bulgulara daha önce de rastlanmıştı. Ele geçirilen 8 hesabın mesajları da barındıran arşivlerinin indirilmeye çalışıldığı ortaya çıkmıştı. Şirket, bu hesaplardan hiçbirinin “onaylanmış hesap” olmadığının altını çizmişti.

Mikro blog servisi, saldırganların erişebildikleri 130 hesabın geçmiş şifrelerini göremediğini de geçtiğimiz cuma günü duyurmuştu. Ancak e-posta adresi ve telefon numarası gibi kişisel bilgilerin görülmüş olma ihtimalinin yüksek olduğu da belirtilmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Microsoft LinkedIn'in Çin'deki faaliyetlerine son veriyor

Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen saldırıda Obama ve Biden’ın yanı sıra Tesla CEO’su Elon Musk’ın, Microsoft’un kurucusu Bill Gates’in ve rap yıldızı Kanye West’in Twitter hesapları da dolandırıcıların eline geçmişti.

Apple Watch Series 7 Türkiye’de satışa çıktı

Apple Watch Series 7, eylül ayındaki etkinlikte iPhone 13 serisiyle birlikte tanıtılmıştı. Apple, geçen cuma günü ön satışlarına başladığı yeni akıllı saatini, ABD ve...

iOS 15.1 ve iPadOS 15.1 ekim ayı bitmeden yayınlanacak

Apple'ın en yeni mobil işletim sistemleri iOS 15 ve iPadOS 15 geçtiğimiz ay dağıtma çıkmıştı. iOS 15 özellikle Apple Watch ile telefon kilidini açma...

Galaxy S21 FE tanıtımı için 2022 ihtimali kuvvetleniyor

Samsung, gelecek hafta bir Unpacked etkinliği düzenleyeceğini açıklayarak pek çok kişiyi şaşırtmıştı. Apple ve Google'ın yeni ürünlerini tanıtacağı haftada Samsung'un nasıl bir duyuru yapacağı...

HTC Vive Flow tanıtıldı; sağlık ve eğlence odaklı hafif VR gözlüğü

HTC, beklenen yeni VR cihazının duyurusunu perşembe günü gerçekleştirdi. HTC Vive Flow, yalnızca 189 gram ağırlığında ve bir akıllı telefonla eşleşerek VR içeriği oynatmanıza...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun