Twitter Periscope uygulamasının fişini çekti

Twitter, Periscope ile mobil cihazlardan canlı yayın döneminin öncülerinden biri olmuştu. Zaman içinde Periscope’un özelliklerini ana uygulamasında toplayan şirket, bir süre önce de Periscope”un fişini çekeceğini açıklamıştı. Twitter, bugün itibarıyla Periscope’u tamamen kapattı.

Periscope, uygulama mağazalarından daha önce çıkarılmıştı. Cihazlarda yüklü bulunan Periscope uygulamaları da bugünden itibaren işlevsiz hâle geldi. Periscope’un internet sitesi ise bir süre daha açık kalacak ve bir tür arşiv işlevi görecek.

Periscope ekibi veda mesajında “Tüm içerik sahiplerine ve izleyicilere şükranlarımızı sunuyoruz. Hepinizi Twitter’da canlı yayında görmeyi istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Kapatma kararı Periscope’un kullanıcı sayısının düşmesinin ardından alınmış gibi görünse de, servisin özelliklerinin büyük ölçüde Twitter’a entegre edilmiş olması da kararda önemli rol oynamışa benziyor.

Periscope Twitter tarafından yaklaşık 100 milyon dolar karşılığında satın alınmıştı. Uygulama, 2015’te faaliyete geçmişti. Akıllı telefonlardan canlı yayın yapma imkanı pek çok kullanıcıyı cezbederken, servis yayıncılık konusunda da yeni kapılar açmıştı. Platformun özelliklerinin Twitter’a taşınması, ekstra bir uygulamaya olan ihtiyacı ortadan kaldırmıştı. Uygulama Türkiye’de 2017’den bu yana Scope ismiyle faaliyet gösteriyordu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Facebook "daha az siyasi" Haber Kaynağı'nı daha çok ülkede test ediyor

Disney 2022’de izleyicilerle buluşacak Marvel filmlerinin gösterim tarihlerini değiştirdi

Disney, Marvel Sinematik Evreni'nden yapımların da aralarında bulunduğu çok sayıda filminin gösterime gireceği tarihi değiştirdi. Variety'nin haberine göre; söz konusu değişiklikler filmlerin yapım sürecinde...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun