Twitter küresel iletişim birimini eski Apple yöneticisine teslim etti

twitter kuresel iletisim

Apple bünyesinde iPod’dan başlayıp Apple Watch’a kadar uzanan pek çok ürünün çıkış sürecinde görev yapan Natalie Kerris, Twitter küresel iletişim biriminin başına geçti. Kerris, mikro blog servisinde “Küresel iletişimden sorumlu başkan yardımcısı” unvanıyla görev yapacak. Kerris’in Twitter’a katılacağına dair haberler geçtiğimiz ay gündeme gelmişti.

Şirketin CEO’su Jack Dorsey, Kerris’in gelişini kişisel Twitter hesabı üzerinden duyurdu. Varlık sebebinin ne olduğunu anlatma konusunda çeşitli sıkıntılar yaşayan Twitter için Natalie Kerris’in yönetim kadrosuna katılması, büyük bir transfer niteliği taşıyor. Kerris, geçtiğimiz temmuz ayında Twitter’dan ayrılarak Google’a katılan Gabriel Stricker’ın görevini üstlenecek.

Natalie Kerris, uzun yıllar görev yaptığı Apple’dan geçtiğimiz nisan ayında ayrılmış ve emekli olmayı planladığını belirtmişti. Kerris’in ismi, Katie Cotton’un ayrılmasının ardından Apple’ın iletişim biriminin başına geçebilecekler arasında anılmış, ancak görev yine aynı ekipten başka bir kişiye verilmişti. Bu karardan yaklaşık bir hafta sonra da Kerris, Apple’a veda etmişti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rekabet Kurumu’ndan Google’a 296 milyon TL’lik para cezası

Google hakkında geçtiğimiz yıl başlatılan, arama ve turizm sorgularında kendini öne çıkarmakla suçlandığı soruşturmanın sonunda karar açıklandı. Rekabet Kurumu'nun açıkladığı karar doğrultusunda Google Reklamcılık...

Sony Xperia 1 III ve Xperia 5 III tanıtıldı; işte özellikleri

Sony 2021 model Android telefonları; Xperia 1 III ve Xperia 5 III'ün duyurusunu gerçekleştirdi. Şirket, bu iki telefonu yazın başlarında yurt dışında çıkarmayı planlıyor....