Teknoloji

Twitter’ın yeni kontrol paneli hesap güvenliği yönetimini kolaylaştırıyor

twitter karakter sınırı

twitter-teknoblog-iphone-6-080715

Twitter, kullanıcıları için hazırladığı yeni veri kontrol panelinin dağıtımına başladı. Mikro blog servisi, yenilenen aracıyla hesap takibine ve yönetimine katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Yapılan açıklamada Twitter’ın ilk günden bu yana insanlara dünyayla bilgi paylaşacak gücü vermeye çalıştığının altı çizildi. Kullanıcılarını bilginin kontrol merkezine yerleştirmeyi isteyen mikro blog servisi, yeni araçlarıyla kullanıcılarının gizliliğini ve güvenliğini daha sağlam biçimde korumayı planlıyor.

Twitter’ın Ayarlar menüsü üzerinden erişilebilen yeni kontrol panelinde kullanıcılar hesap erişimlerini, engellenen kullanıcılar listelerini ve üçüncü taraf uygulamalarla paylaştıkları verileri kontrol edebilecekler.

Yenilenen kontrol paneli sayesinde kullanıcılar başka bir şehirden hesaplarına erişilmesi durumunda şifrelerini hızlı biçimde değiştirebilecekler. Çift aşamalı doğrulama sistemi de Twitter’ın kontrol paneli üzerinden aktive edilebiliyor.

Adres defterindeki kişilerin yönetilmesi, Twitter arşivinin indirilebilmesi gibi işlemler, daha önce olduğu gibi yine kontrol paneli üzerinden gerçekleştiriliyor. Kullanıcı mahremiyeti ve hesap güvenliğinin kendisi için çok önemli olduğunun altını çizen mikro blog servisi, önümüzdeki dönemde bu amaç doğrultusunda kullanılacak yeni araçları piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER