Twitter çeşitlendirilmiş emoji simgelerini göstermeye başladı

Twitter Çeşitlendirilmiş Emoji Simgeleri

Twitter biraz daha renkli hâle geliyor. Mikro blog servisi, bundan böyle platformunda tüm emoji simgesi deri renklerinin gösterileceğini açıkladı. Düşünen surat ve takım elbiseli iş adamı gibi emojileri de sosyal paylaşım sitesi üzerinden görmek mümkün olacak.

Orta parmak emojisinin de desteklenmeye başlamasıyla birlikte Twitter tartışmalarının eskisinden daha farklı bir seyir içine girmesi muhtemel gözüküyor. Çeşitlendirilmiş emoji simgeleri henüz TweetDeck’te gösterilmese de, şirketin tasarım müdürü yakında bu değişimin gerçekleşeceğini dile getirdi.

His simgesi deri renkleri ve taco ya da hot dog gibi emojiler, Unicode 8.0 güncellemesiyle mobil cihaz sahiplerine ulaştırılmaya başlamıştı. iOS kullanıcılarının önemli bir kısmı yeni emojilere erişebilse de, Android kitlesinin çoğunluğu bu güncellemeden mahrum kalmış durumda.

Android kullanıcıları Twitter çeşitlendirilmiş emoji simgelerini görmekte sıkıntı yaşayabilir

Google, Nexus cihazlarına bazı yeni emojiler eklese de, çeşitlendirilmiş emoji simgesi desteği henüz sunulmuş değil. Diğer Android cihazlarının Twitter çeşitlendirilmiş emoji simgelerini ne zaman gösterebilecekleri ise henüz bilinmiyor.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android 12 büyük tasarım yenilikleri ve güvenlik özellikleri ile geliyor

Google'ın 2014'ten bu yana en radikal kullanıcı arayüzü değişikliği Android 12 ile birlikte duyuruldu. Android 12'nin yepyeni bir tasarım diliyle geleceği bir süredir konuşuluyordu...

MediaMarkt’tan futbol heyecanını artıracak fırsatlar

Süper Lig geçtiğimiz hafta sonu bitti, şampiyon ve ligden düşen takımlar belli oldu. Diğer ülke ligleri de yavaş yavaş neticeye kavuşuyor. Neyse ki, futbol...