Teknoloji

Threads kullanıcılarına alıntılar üstünde daha fazla kontrol veriyor

threads

Threads, kullanıcılara gönderilerini kimlerin alıntılayabileceği konusunda daha fazla kontrol sağlıyor. Herhangi birinin gönderilerinden alıntı yapabilmesini istemeyenler, artık yalnızca takip ettikleri kişilerin bunu yapmasına izin verebilecek. Dileyenler gönderilerini alıntılara tamamen kapatabilecek.

Instagram ve Threads’in tepe yöneticisi Adam Mosseri, bu güncellemenin Threads’in “daha olumlu bir yer” olarak kalmasına yardımcı olacağını dile getirdi. Söz konusu özelliğin yaklaşık bir ay boyunca test edildikten sonra tüm kullanıcılara açıldığı belirtildi.

Threads’in aylık kullanıcı sayısı 150 milyonu geçerken, güvenliği ve genel kullanıcı deneyimini iyileştirmek adına yeni eklemeler de geliyor. Bu amaç doğrultusunda bazı özellikler doğrudan Instagram’dan transfer ediliyor.

Threads yeni özelliklerin testine devam ediyor

Platform kısa süre önce “gizlenen sözcükler” özelliğinin kapsama alanını genişletmişti. Bu özellik sayesinde kullanıcılar belirli kelimelerin akışlarında görülmesini engelleyebiliyor. Manuel veya otomatik arşivleme özelliği de testleri süren yenilikler arasında yer alıyor. Bu noktada Threads’e Türkiye’den erişimin geçtiğimiz hafta itibarıyla resmen durdurulduğunu hatırlatmakta fayda var.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER