Elon Musk’tan Tesla’nın otonom sürüş abonelik paketi için yeni tarih

Tesla, Full Self-Driving adını verdiği otonom sürüş abonelik paketinin kullanıma sunulması konusunda daha kısa bir tarih aralığı verdi. Şirketin CEO’su Elon Musk, aylık abonelik paketinin önümüzdeki yılın başlarında faaliyete geçeceğini belirtti.

Bu paket sayesinde Tesla’nın müşterileri otonom sürüş özelliklerini çok yüksek bir ücret ödemeden deneyimleyebilecek. Ancak ilk etapta sunulan özelliklerin “yarı otonom” olarak nitelenebileceğini belirtmekte fayda var.

Tesla daha önce Full Self-Driving paketinin çıkışı için 2020’nin sonlarını işaret etmişti. Ancak şimdiye kadar bu konuda bir duyuru yapmayan şirket, CEO’su Elon Musk’ın açıklamasıyla da malumu duyurmuş oldu.

Tesla, Full Self-Driving paketiyle otonom sürüş teknolojisinin benimsenmesini ve yaygınlaşmasını hızlandırmayı amaçlıyor. Normal şartlar altında bu teknolojiye sahip araçlar için 10 bin dolar gibi meblağlar ödemek gerekse de, Tesla’nın abonelik servisiyle kullanıcılar uzun vadeli bir taahhüt altına girmeden otonom sürüş imkanlarından yararlanabilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Ferrari ilk tam elektrikli otomobilini 2025'te tanıtacak

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

F1 İtalya Emilia-Romagna GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonu üç haftalık bir aranın ardından Avrupa yarışlarıyla kaldığı yerden devam ediyor. Geçen yıl da sıra dışı takvimde sonbaharda düzenlenen bir...