Elon Musk’tan Tesla’nın otonom sürüş abonelik paketi için yeni tarih

Tesla, Full Self-Driving adını verdiği otonom sürüş abonelik paketinin kullanıma sunulması konusunda daha kısa bir tarih aralığı verdi. Şirketin CEO’su Elon Musk, aylık abonelik paketinin önümüzdeki yılın başlarında faaliyete geçeceğini belirtti.

Bu paket sayesinde Tesla’nın müşterileri otonom sürüş özelliklerini çok yüksek bir ücret ödemeden deneyimleyebilecek. Ancak ilk etapta sunulan özelliklerin “yarı otonom” olarak nitelenebileceğini belirtmekte fayda var.

Tesla daha önce Full Self-Driving paketinin çıkışı için 2020’nin sonlarını işaret etmişti. Ancak şimdiye kadar bu konuda bir duyuru yapmayan şirket, CEO’su Elon Musk’ın açıklamasıyla da malumu duyurmuş oldu.

Tesla, Full Self-Driving paketiyle otonom sürüş teknolojisinin benimsenmesini ve yaygınlaşmasını hızlandırmayı amaçlıyor. Normal şartlar altında bu teknolojiye sahip araçlar için 10 bin dolar gibi meblağlar ödemek gerekse de, Tesla’nın abonelik servisiyle kullanıcılar uzun vadeli bir taahhüt altına girmeden otonom sürüş imkanlarından yararlanabilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Tesla en sonunda sadece araç satışlarıyla kârlılığa geçti

F1 Macaristan GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

İki hafta önce Britanya'da olaylı ve heyecanlı bir yarışa sahne olan Formula 1'de, belki de takvimin en sıkıcı yarışlarından birine sıra geldi. Geçişin bir...

Windows 11 için ilk beta sürümü yayınlandı

Microsoft, Windows Insider Programına kayıtlı olanlar için Windows 11'in ilk beta sürümünü yayınladı. Bugüne kadar, Windows 11'e erişmek için Microsoft'un "son derece teknik deneyimli...