Tesla Model 3 Performance 3.5 saniye içinde 97 kilometre hıza ulaşacak

tesla model 3 performance
Tesla Model 3 Performance versiyonu şirketin CEO’su Elon Musk tarafından duyuruldu

Tesla CEO’su Elon Musk, üretimi oldukça yavaş biçimde ilerleyen Model 3’ün Performance versiyonunu Twitter hesabı aracılığıyla duyurdu. Dört çekerli (AWD) olan Tesla Model 3 Performance, standart versiyona kıyasla hız ve menzil konusunda hatırı sayılır bir artış vadediyor. Şirket Performance versiyonunun yanı sıra tamamen dört çekerli bir versiyon üstünde de çalışıyor.

Performance versiyonunda çift motorlu bir aksam kullanan Tesla, aracın hem önüne hem de arkasına bir motor yerleştiriyor. Bu motorlardan biri performansa diğeri ise uzun menzile odaklanıyor. İki motordan biri arızalansa bile, diğeri otomobilin yola devam etmesi için yeterli oluyor.

Musk’ın verdiği bilgiye göre, Model 3’ün yeni versiyonu, 0’dan 97 kilometre hıza 3.5 saniye içinde çıkacak. Standart versiyonda söz konusu süre 5.1 saniye olarak açıklanmıştı. Maksimum hız 225 kilometreden 250 kilometreye çıkarken, çift motorlu Performance versiyonu tek bir şarjla 500 kilometre yol gidebilecek. Söz konusu menzil, standart versiyonun menziline kıyasla 152 kilometre daha fazla.

Tesla Model 3 Performance versiyonu özel lastikler ve siyah ile beyazın hakim olduğu bir iç mekan tasarımıyla gelecek. Otomobile sahip olmak isteyenlerin 78 bin dolar ödemesi gerekecek. Ayrıca Autopilot sistemi için de ekstra bir ücret talep edilirken, dileyenlerin 5 bin dolar ödeyerek standart Model 3’e AWD motoru ekleyebileceği ifade edildi.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...