iOS için SwiftKey Klavye Türkçe dil desteği kazandı

swiftkey-keyboard-ios-050215

SwiftKey iPhone, iPad ve iPod touch için önemli bir güncelleme yayınladı. Güncellemeyle birlikte gelen değişiklikler arasında his simgelerinin eklenmesi, iPad için SwiftKey Flow, klavye tıklama sesleri ve yeni dil destekleri bulunuyor.

Güncellemenin Türk kullanıcılar için de ayrı bir önemi var. Çünkü yeni gelen dil destekleri arasında Türkçe de bulunuyor. Türkçe dışında 10 dil daha desteklenir hâle geldi ve toplamda SwiftKey Klavyenin desteklediği dil sayısı 35’e ulaştı.

His simgeleri SwiftKey klavyeye eklendi. Üstelik klavye hangi simgeleri en sık şekilde kullandığınızı öğreniyor ve bunları siz yazarken tavsiyeler arasında sunuyor. His simgesi tahminleri yazı yazma deneyimini daha da hızlandırıyor. His simgelerine erişmek için klavyenin sol alt köşesinde yer alan gülücük butonuna dokunmak yeterli oluyor.

SwiftKey Flow olarak adlandırılan özellik artık iPad, iPhone ve iPod touch’da kullanılabiliyor. Uygulamanın Android versiyonunun en popüler özelliklerinden bir tanesi SwiftKey Flow. Onun sayesinde kullanıcılar parmaklarını klavye üstünden kaldırmadan yazı yazabiliyor. Ayrıca bu sistem öğrenme ve yazı yazarken tahminlerde bulunma gibi yeteneklerle daha hızlı yazı yazmayı sağlıyor. Yazı yazarken normal yazma ile Flow arasında kolaylıkla tercih yapabilirsiniz.

iPhone ve iPad için SwiftKey’i App Store üzerinden indirebilirsiniz.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...