Surface Phone “Lumia X” olarak Microsoft belgelerinde boy göstermiş olabilir

surface phone

Microsoft’un Çin ofisi tarafından Windows 10’un Continuum özelliğini açıklamak için yayınlanan bir video, uzun süredir konuşulan Surface Phone isimli telefonun varlığını gün yüzüne çıkarmış olabilir.

Microsoft Lumia 950 ve Lumia 950 XL’de bulunan Continuum özelliği, söz konusu telefonların Display Dock aracılığıyla bir monitöre, klavyeye veya fareye bağlanmasını mümkün kılıyor. Böylelikle Lumia 950 veya Lumia 950 XL bir PC’ye dönüştürülebiliyor.

Videoda Lumia X’in bahsi geçmiyor. Ancak videonun tanım bölümünde Lumia X ismi görülüyor. Tanımda Continuum’un Microsoft Lumia 950, Lumia 950 XL, Lumia Phone X ve Acer Jade Primo tarafından desteklendiği belirtiliyor.

Daha sonra videonun tanım bölümünü düzenleyen Microsoft, Lumia X ibaresini cümleden çıkarttı. Kullanılan Lumia X ibaresinin henüz numarası verilmemiş bir cihazı tanımlamak için seçilmiş masum bir ifade olabileceğini de unutmamak gerekiyor. Ancak Lumia X’in Surface Phone ile ilgili bir referans olma ihtimalini de akıllardan çıkarmamakta fayda var.

Microsoft’un 2016’da tanıtacağı tek akıllı telefonun Lumia 650 olacağı söyleniyor. Bu durum, Lumia X iddialarını daha ilginç hâle getiriyor.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...