Subaru ve Panasonic Energy elektrikli otomobiller için önemli bir iş birliğine hazırlanıyor

Subaru ve Panasonic Energy, orta ve uzun vadeli ortaklık kurmak için görüşmelere başladı. İki şirketin bu iş birliği ile hızla genişleyen otomotiv pazarında bataryalı elektrikli araçlara yönelik lityum iyon batarya talebini karşılamak amaçlanıyor.

İki şirket, Panasonic Energy tarafından tedarik edilecek yeni nesil silindirik lityum iyon otomotiv bataryalarının, 2025 yılından itibaren, Japonya Gunma’da inşa edilmesi planlanan Subaru’ya ait bataryalı elektrikli araç tesisinde üretilecek araçlara monte edilmesi amacıyla görüşmeler gerçekleştirecek.

Subaru, karbon nötr bir toplumun gerçekleşmesine katkıda bulunmak amacıyla 2050’ye uzanan bir yol haritası belirleyerek markanın elektrifikasyonunu ve diğer girişimlerini hızlandırıyor.

Subaru ve Panasonic Energy iki endüstrinin gelişimini hedefliyor

Subaru ve Panasonic Energy, bu ortaklığın kurulmasıyla otomotiv ve batarya endüstrilerinin gelişimine katkıda bulunacak. Panasonic Energy, pazarda uzun yıllara dayanan başarılı bir geçmişe sahip olan yüksek kaliteli, yüksek performanslı silindirik lityum-iyon bataryalarını Subaru markası için tedarik ederek karbon nötr hedefine ulaşmak için Subaru ile birlikte çalışacak.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun