Subaru Solterra ile elektrikli otomobil pazarına giriyor

Subaru, Solterra adını taşıyan ilk tam elektrikli otomobilini duyurdu. Şirket Solterra’nın fotoğraflarını paylaşsa da, otomobilin görüntüsünün detaylarını gizlemeyi tercih etti. Latince güneş ve toprak kelimelerinin birleşiminden oluşan Solterra isminin ise Subaru’nun geleneksel SUV özelliklerini çevre dostu bir paket içinde sunma isteğinin bir göstergesi olduğu belirtildi.

Solterra’nın tasarım sürecinde Subaru’ya Toyota eşlik etti. Otomobilin temelinde iki şirketin birlikte geliştirdiği e-SUBARU adını taşıyan tam elektrikli otomobil platformu bulunuyor.

Bu ortaklığa Toyota elektrifikasyon sürecindeki uzmanlığını koyarken, Subaru da dört çekişli araç teknolojisindeki bilgisini ortaya koymuştu. Toyota da bu modüler platformu üzerine inşa ettiği bZ4X isimli otomobili çıkarmak için hazırlıklarını sürdürüyor. Autoblog sitesi, Solterra ve bZ4X arasındaki benzerliklerin şimdiden fark edilebildiğini belirtti.

Tüm detaylar için Solterra’nın daha net fotoğraflarının çıkmasını beklemek gerekiyor. Ancak ilk bakışta Solterra’nın açılı farlara ve LED dokunuşlarına sahip olduğu görülüyor. Subaru, arka kapakta otomobilin adının göründüğü bir fotoğrafı da paylaştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Android Auto için dikkat dağınıklığını azaltan yeni özellikler

Subaru Solterra ile ilgili tüm detaylar bu yıl bitmeden açıklanacak. Otomobilin 2022’de ABD, Kanada, Japonya, Çin ve Avrupa’da yollara çıkması planlanıyor.

OnePlus 9 Serisi Türkiye’de, işte fiyat bilgileri

OnePlus'ın geçtiğimiz ilkbaharda duyurusunu gerçekleştirdiği OnePlus 9 Serisi Türkiye'ye geldi. Böylelikle ilk kez bir amiral gemisi OnePlus telefon serisini Türkiye'de görüyoruz. Telefonların fiyat bilgileri...

Xiaomi Civi tanıtıldı: Snapdragon 778G işlemci, 55W hızlı şarj

Bir süredir ipuçları verilen ve hakkında paylaşımlar yapılan Xiaomi Civi, sonunda resmiyet kazandı. Yeni bir serinin ilk cihazı olan Civi'ye şu an için başka...

Fiyat-performans oranı yüksek dizüstü bilgisayar arayanlar için HP 255 G7 fırsatı

Okul için uygun fiyatlı, ihtiyaçları karşılayacak bir dizüstü bilgisayar arayanlar için Amazon.com.tr'de HP 255 G7 modeli 4999 TL'lik bir fırsat fiyatıyla müşterilere sunuluyor. Her ne...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun