Spotify tanıtım kartları ile yeni bir paylaşım yolu sunuyor

Spotify tanıtım kartları ile kullanıcılarına içerik paylaşımı için yeni bir yol sunuyor. Hem müzisyenlerin hem de podcast yayıncılarının oluşturabileceği bu kartlar, içerik sahiplerine Twitter ve Instagram gibi platformlarda şarkılarının veya podcast’lerinin tanıtımını yapmak için yeni bir yöntem sunuyor. Bu kartların dinleyiciler tarafından da paylaşılabileceğini en baştan belirtmekte fayda var.

Kart oluşturmak için Spotify for Artists veya Spotify for Podcasters sitelerine gitmek ve burada ekranda gösterilen talimatları takip etmek gerekiyor. Tanıtım kartları kullanıcıları bir profil sayfasına, şarkıya, albüme veya bir podcast bölümüne yönlendirebilecek.

Buna ek olarak, Spotify’ın oluşturduğu ve popüler içeriklere yer verdiği 33 listeden birine giren şarkı veya podcast’lerin bu başarısı da kartlarda gösterilecek. Kartların hem yatay hem de dikey formatta paylaşıma uygun olarak hazırlandığını belirtmekte de fayda var.

Dinleyiciler de kart oluşturabilecek. Bunun için müzisyen veya podcast yapımcılarının faydalandığı web sitesine gitmeye gerek olmayacak. Spotify’dan yapılan açıklamada, dinleyicilerin de sevdikleri içerikleri kutlama imkanına sahip olmasının önemine çekildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
YouTube masaüstüne video indirme özelliğini test ediyor

Spotify tanıtım kartları ile kendisi için çok önemli olan müzisyen ve podcast yapımcılarına görsel yönü kuvvetli bir reklam aracı sunmuş oluyor.

OnePlus 9 Serisi Türkiye’de, işte fiyat bilgileri

OnePlus'ın geçtiğimiz ilkbaharda duyurusunu gerçekleştirdiği OnePlus 9 Serisi Türkiye'ye geldi. Böylelikle ilk kez bir amiral gemisi OnePlus telefon serisini Türkiye'de görüyoruz. Telefonların fiyat bilgileri...

Xiaomi Civi tanıtıldı: Snapdragon 778G işlemci, 55W hızlı şarj

Bir süredir ipuçları verilen ve hakkında paylaşımlar yapılan Xiaomi Civi, sonunda resmiyet kazandı. Yeni bir serinin ilk cihazı olan Civi'ye şu an için başka...

Fiyat-performans oranı yüksek dizüstü bilgisayar arayanlar için HP 255 G7 fırsatı

Okul için uygun fiyatlı, ihtiyaçları karşılayacak bir dizüstü bilgisayar arayanlar için Amazon.com.tr'de HP 255 G7 modeli 4999 TL'lik bir fırsat fiyatıyla müşterilere sunuluyor. Her ne...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun