Spotify tanıtım kartları ile yeni bir paylaşım yolu sunuyor

Spotify tanıtım kartları ile kullanıcılarına içerik paylaşımı için yeni bir yol sunuyor. Hem müzisyenlerin hem de podcast yayıncılarının oluşturabileceği bu kartlar, içerik sahiplerine Twitter ve Instagram gibi platformlarda şarkılarının veya podcast’lerinin tanıtımını yapmak için yeni bir yöntem sunuyor. Bu kartların dinleyiciler tarafından da paylaşılabileceğini en baştan belirtmekte fayda var.

Kart oluşturmak için Spotify for Artists veya Spotify for Podcasters sitelerine gitmek ve burada ekranda gösterilen talimatları takip etmek gerekiyor. Tanıtım kartları kullanıcıları bir profil sayfasına, şarkıya, albüme veya bir podcast bölümüne yönlendirebilecek.

Buna ek olarak, Spotify’ın oluşturduğu ve popüler içeriklere yer verdiği 33 listeden birine giren şarkı veya podcast’lerin bu başarısı da kartlarda gösterilecek. Kartların hem yatay hem de dikey formatta paylaşıma uygun olarak hazırlandığını belirtmekte de fayda var.

Dinleyiciler de kart oluşturabilecek. Bunun için müzisyen veya podcast yapımcılarının faydalandığı web sitesine gitmeye gerek olmayacak. Spotify’dan yapılan açıklamada, dinleyicilerin de sevdikleri içerikleri kutlama imkanına sahip olmasının önemine çekildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Apple TV 4K A12 Bionic işlemci ve yeni Siri Remote ile yenileniyor

Spotify tanıtım kartları ile kendisi için çok önemli olan müzisyen ve podcast yapımcılarına görsel yönü kuvvetli bir reklam aracı sunmuş oluyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube Kids uygulaması artık Türkiye’de

YouTube yetişkinler kadar çocuklar için de epey popüler platformlardan bir tanesi. Çocuklar daha bebekliklerinden itibaren YouTube'dan oynatılan videolarla büyüyor desek yanlış olmaz. Bu durumu...

Apple iMac M1 işlemci ve parlak renklerle yenilendi

Apple daha ince bir tasarıma, yeni M1 işlemciye ve parlak renk seçeneklerine sahip yeni iMac masaüstü bilgisayarını tanıttı. Klasik renkli iMac'lere bir tür saygı...