BilimEğlence

Spotify iOS uygulamasında HealthKit entegrasyonu için çalışıyor

spotify healthkit

Spotify kullanıcıları için hâlihazırda çok sayıda kişiselleştirilmiş çalma listesi sunuyor. Görünen o ki, popüler çevrimiçi müzik platformu bu deneyimi çok daha ileriye taşımaya hazırlanıyor. Söylentilere göre, Spotify HealthKit entegrasyonu üzerinde çalışıyor.

Bu entegrasyon sayesinde şirketin iOS kullanıcılarına sağlık verileri üzerinden hazırlanmış çalma listeleri sunması mümkün hâle gelecek.

Bir iOS API’ı olan HealthKit sayesinde üçüncü taraf uygulamalar, Apple’ın Sağlık uygulamasındaki verilere ulaşabiliyor. Chris Messina’nın paylaşımına göre, Spotify iOS uygulamasının kodları, HealthKit desteğinin yolda olduğunu gösteriyor. Bu destek sayesinde Spotify kullanıcılarının günlük egzersiz ve sağlık verilerine ulaşabilecek.

Spotify HealthKit entegrasyonuyla kullanıcıları gaza getirecek şarkılar bulacak

Messina’nın paylaşımına göre, Spotify bu verileri egzersiz sırasında kullanıcıları “gaza getirecek” şarkılar önermek için kullanacak. Kodlarda görülen mesaj da bu hazırlığı gösteriyor: “Egzersiziniz için doğru müziği bulun. Bu veri Spotify’ın egzersizlerinizle eşleştirme yapmasını ve hangi seslerin sizi motive ettiğini öğrenmesine yardımcı oluyor. Egzersiz verileri egzersiz tipini, mesafeyi ve temposunu kapsıyor.”

Spotify HealthKit entegrasyonu dışında iOS kullanıcılarını ilgilendiren başka bir yenilik üstünde daha çalışıyor. Uygulamaya Premium aboneliklerinin yönetimi için yeni bir sayfa daha ekleniyor gibi görünüyor. Bu sayfada kullanıcıların uygulama üzerinden abonelik planlarını değiştiremeyeceği ve bunun ideal olmadığı açıkça belirtiliyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER