Spotify Apple Watch uygulamasına çevrimdışı müzik ve podcast dinleme imkanı

google news abone ol

Deezer’dan sonra Spotify da Apple Watch kullanıcıları için çevrimdışı ve telefonsuz müzik ve podcast deneyimini sunuyor. Müzik servisinden yapılan açıklamaya göre, bugünden itibaren Premium kullanıcılar sevdikleri çalma listeleri, albümleri ve podcast’leri Apple Watch’a indirmelerini sağlayacak özelliğe erişebiliyor.

Spotify Apple Watch uygulaması için sunduğu çevrimdışı müzik dinleme imkanı sayesinde koşu, bisiklet veya yürüyüş için dışarı çıkarken sevdiğiniz müzikleri, podcast’leri saatinize indirebilir, iPhone’u evde bırakabilirsiniz.

Spotify Apple Watch uygulamasına müzik veya podcast nasıl indirilir?

  • Spotify uygulamasında Apple Watch’a indirmek istediğiniz müzik veya podcast’leri bulun
  • Çalma listesi, albüm ya da podcast yayınını seçin ve üç nokta (…) simgesine dokunun, sonrasında “Apple Watch’a İndirin” seçeneğini tıklayın.
  • İndirme durumunu takip etmek için saat içerisindeki İndirilenler bölümüne gidin.
  • Çalma listeleri, albümleri ya da podcast’leri kitaplığınıza indirdikten sonra, her birinin isminin yanında küçük yeşil oklar göreceksiniz.
  • Kulaklığınızı takın ve Spotify Apple Watch uygulamasına indirdiğiniz içerikleri dinlemeye başlayın. Saatinizin internete bağlı olmasının bir önemi olmaksızın sevdiğiniz içerikleri dinlemeye başlayın.

Spotify Apple Watch uygulamasındaki diğer önemli özellikler

Spotify, kullanıcılar tarafından çok talep edilen bu özelliğin, Spotify Apple Watch uygulaması için halihazırda var olan diğer bir dizi seçeneğe eklendiğini belirtiyor. Apple Watch’ta yer alan diğer özellikler de şu şekilde sıralanıyor:

  • Bağlan ve Kontrol Et: Tüm kullanıcılar istedikleri içerikleri çalmak, duraklatmak ve şarkı  ya da podcast’leri atlamak- gibi tüm kontrol özelliklerini kolayca sadece bileklerindeki saate dokunarak kullanabiliyor.
  • Streaming: Bir Premium kullanıcısıysanız, sevdiğiniz tüm içerikleri saatiniz üzerinden zaten dinleyebiliyordunuz. Şimdi ise telefonunuzu yanında almanıza bile gerek kalmıyor.
  • Siri entegrasyonu: Apple Watch’taki Siri desteğiyle, “Hey Siri” diyebilir ve ardından en sevdiğiniz şarkıları, sanatçıları, albümleri, çalma listelerini ve podcast’leri çalma komutunu verebilirsiniz. Böylelikle istediğiniz parçaları veya podcast’leri çok daha hızlı biçimde dinlemeye başlayabilirsiniz. Ayrıca müzikleri “Beğenebilir”, o anda neyin çaldığını sorabilir ve ses, şarkı atlama, çalma ve duraklatma gibi medya ayarlarınızı kontrol edebilirsiniz.

Spotify’ın Apple Watch uygulamasına gelen yeni çevrimdışı özellik, önümüzdeki haftalarda dünya genelinde tüm Premium kullanıcılara sunulmuş olacak.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Self Servis onarım programını Avrupa’da başlattı

Apple'ın Self Service Repair programı, müşterilerin iPhone'larını veya MacBook'larını kendi kendilerine tamir etmelerine izin veriyor ve bu yılın başlarında ABD'de açılmıştı. Şirket bugün itibarıyla...

Spotify Yılın Özeti 2022 listelerini nasıl bulabilirsiniz?

Yılın son ayına geldiğimizde, geride bırakmakta olduğumuz 2022 yılının en'leri listelerini de yavaş yavaş görmeye başlıyoruz. Spotify da her yıl bu zamanlarda, "Wrapped" ya...

Galaxy S22 serisi için yeni kamera güncellemesi

Samsung Galaxy S22 serisi için kamera güncellemesi yayınladı. S22 serisinin kamerası, bu güncelleme ile kullanıcılara adeta bir profesyonel gibi çekim yapma imkanı sunuyor. Samsung, S22...

Microsoft’tan Sony’ye yeni Call of Duty teklifi

Microsoft Sony'ye Call of Duty oyunlarının PlayStation'da oynanabilmesi için 10 yıllık yeni bir sözleşme teklif ettiğini açıkladı. Bu anlaşmanın geçerli olabilmesi için Microsoft'un Activision...

ÖNE ÇIKANLAR