Teknoloji

Sony’nin uzun yıllar sonraki ilk tam çerçeve SLT makinesi A99 ile ilgili detaylar ortaya çıktı

Sony’nin en yeni SLT (Tek-Lensli Yarı Saydam) fotoğraf makinesi A99 ile ilgili detaylar iki seçkin fotoğraf makinesi blogu tarafından paylaşıldı. Hem Sony Alpha Rumors hem de Photo Rumors blogları tarafından yayınlanan teknik özellikler listesine göre bu üst sınıf makinede 24.4 megapiksel tam çerçeveli sensör, 100-25600 ISO aralığı, 1/8000 maksimum enstantane hızı, 10fps sürekli çekim, 14-bit RAW çıkışı ve 102-noktalı AF sistemi bulunuyor.

sony-alpha-a77-on-inceleme-00012

A99 otomatik HDR desteğine de sahip olacak, bununla birlikte 60p Full HD video çekim yeteneği ve HDMI portu üzerinde HD görüntü aktarımı da nitelikler arasında yer alıyor. Yarı saydam aynası sayesinde A99 video kaydı, sürekli çekim modu ve ya canlı görüntüleme sırasında faz algılamalı otomatik odaklama sistemini kullanabilecek. Makinenin diğer nitelikleri arasında 2360 bin noktalı XGA OLED vizör ve 3 inç’lik 921 bin noktalı LCD ekran da yer alıyor.

Sony’nin A99’u 12 Eylül tarihinde tanıtması bekleniyor. A99, üç yıl önce çıkarılan A850’den beri Sony’nin çıkardığı ilk tam çerçeve makine olma niteliği de taşıyacak. Cihazın ekim ayı sonunda henüz belirlenmeyen bir fiyattan dünya piyasasına giriş yapması bekleniyor.

İlgili >> Sony Alpha Rumors, Photo Rumors

Editör Notu: Görsel Sony Alpha A77’ye aittir.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER