Sony PSVR 2 geliştirici konferansında gösterilmiş

Sony, PSVR 2 olarak anılan yeni nesil sanal gerçeklik başlığı üzerinde çalıştığının ipucunu daha önce vermişti. Şirket performansta artış, daha yüksek çözünürlük, daha geniş görüş açısı, daha iyi takip ve yeni bir kontrol cihazı gibi özellikler de vadetmişti.

Sony’nin yeni sanal gerçeklik başlığını şimdiden geliştiricilere gösterdiği söyleniyor. Bu iddiayı PSVR Without Parole isimli YouTube kanalı gündeme taşıdı.

Cihazın yeni nesil VR (NGVR) kod adıyla anıldığı belirtilirken, özellikleri konusunda da bilgi veriliyor. Kapasitif dokunma sensörlerine sahip kontrol cihazı, yeni nesil sanal gerçeklik başlığının en önemli özelliklerinden biri olarak göze çarpıyor. Böylelikle parmakların cihaza olan mesafesinin bile ölçülebileceği belirtiliyor.

Sony’nin geliştiricilere bazı AAA sınıfı oyunlar için opsiyonel VR desteği sunma planı konusunda da bilgi verdiği ifade edildi. Böylelikle oyunları sanal gerçeklikte veya TV üzerinde deneyimlemek mümkün olacak.

Videoda PSVR 2’nin 110 derecelik bir görüş açısına sahip olacağı da belirtiliyor. Esnek ölçeklendirilmiş çözünürlüğün tercih edileceği belirtilirken, kullanıcılara 4K çözünürlüğün sunulacağı ifade edildi.

Sony, PSVR 2 ismini henüz doğrulamış değil. Buna ek olarak, yeni nesil PlayStation VR ile tanışmak için 2022’nin sonlarına kadar beklemenin gerekeceği söyleniyor.

Fiyat-performans oranı yüksek dizüstü bilgisayar arayanlar için HP 255 G7 fırsatı

Okul için uygun fiyatlı, ihtiyaçları karşılayacak bir dizüstü bilgisayar arayanlar için Amazon.com.tr'de HP 255 G7 modeli 4999 TL'lik bir fırsat fiyatıyla müşterilere sunuluyor. Her ne...

iPhone 14 tamamen yeni tasarımla gelebilir

iPhone 13 serisi henüz birkaç gün önce piyasaya çıktı. Ancak bu, gelecek yılın iPhone'ları için dedikoduların etrafta dolaşmaya başlamasını engellemiyor. 9to5Mac'in haberine göre; Bloomberg'in...

Netflix Tudum etkinliğinden öne çıkan duyurular ve fragmanlar

Netflix, cumartesi günü ilk Tudum etkinliğini gerçekleştirdi. Pek çok şeyin gösterimi bu üç saatlik canlı yayında yer aldı. 70'den fazla dizi ve 28 film...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun