Bugün çekeceğiniz Snapchat selfie’leriyle AIDS’le mücadeleye destek olabilirsiniz

google news abone ol

snapchat-red-aids-filtre-011215

1 Aralık, yıllardır Dünya AIDS Günü olarak kutlanıyor. Küresel markaların neredeyse tamamı, bu tarihte AIDS ile mücadeleye desteklerini göstermek için özel etkinlik ve kampanyalar düzenliyor. Söz konusu şirketlerin arasına bu yıl Snapchat de katıldı.

Ünlü müzik grubu U2’nun vokalisti Bono’nun AIDS ile mücadele için kurduğu (RED) isimli organizasyon ile işbirliğine giden Snapchat, Dünya AIDS Günü’ne özel olarak hazırladığı üç fotoğraf filtresini kullanıma sundu.

Fotoğraf filtreleri Snapchat için yeni bir şey değil. Sosyal paylaşım sitesi aylardır çeşitli türlerde fotoğraf filtrelerini kullanıcılarına ulaştırıyor. Ancak bu yeni (RED) filtreleri, ekstra bir faydayı da beraberinde getiriyor. Kullanılan her (RED) filtresi için, Bill ve Melinda Gates Vakfı AIDS ile mücadele için 3 dolar bağışta bulunacak.

(RED) her yıl farklı bir dijital organizasyonla işbirliğine gidiyor. Organizasyonun geçtiğimiz yılki ortağı Apple’ın uygulama mağazası App Store’du. 2013’te Vine, 2012’de ise Foursquare (RED)’in çözüm ortağı olmuştu. Bu yıl ise sıra Snapchat’te. Platformun son zamanki popülerliğinin onaylanması anlamına gelen (RED) işbirliği, sosyal platformun ilk büyük ölçekli hayır işi kampanyası olma niteliğini de taşıyor.

Özel filtrelere sadece 1 Aralık tarihinde erişilebilecek. Bill ve Melinda Gates Vakfı, filtreler aracılığıyla toplam 3 milyon dolar bağışta bulunacak. Bu da Snapchat filtrelerinin gün içinde toplam 1 milyon kez kullanılması gerektiği anlamına geliyor. Platformun mevcut popülaritesi ışığında bu rakama ulaşılması pek zor gözükmüyor.

İLGİLİ HABERLER

POPÜLER