Bugün çekeceğiniz Snapchat selfie’leriyle AIDS’le mücadeleye destek olabilirsiniz

snapchat-red-aids-filtre-011215

1 Aralık, yıllardır Dünya AIDS Günü olarak kutlanıyor. Küresel markaların neredeyse tamamı, bu tarihte AIDS ile mücadeleye desteklerini göstermek için özel etkinlik ve kampanyalar düzenliyor. Söz konusu şirketlerin arasına bu yıl Snapchat de katıldı.

Ünlü müzik grubu U2’nun vokalisti Bono’nun AIDS ile mücadele için kurduğu (RED) isimli organizasyon ile işbirliğine giden Snapchat, Dünya AIDS Günü’ne özel olarak hazırladığı üç fotoğraf filtresini kullanıma sundu.

Fotoğraf filtreleri Snapchat için yeni bir şey değil. Sosyal paylaşım sitesi aylardır çeşitli türlerde fotoğraf filtrelerini kullanıcılarına ulaştırıyor. Ancak bu yeni (RED) filtreleri, ekstra bir faydayı da beraberinde getiriyor. Kullanılan her (RED) filtresi için, Bill ve Melinda Gates Vakfı AIDS ile mücadele için 3 dolar bağışta bulunacak.

(RED) her yıl farklı bir dijital organizasyonla işbirliğine gidiyor. Organizasyonun geçtiğimiz yılki ortağı Apple’ın uygulama mağazası App Store’du. 2013’te Vine, 2012’de ise Foursquare (RED)’in çözüm ortağı olmuştu. Bu yıl ise sıra Snapchat’te. Platformun son zamanki popülerliğinin onaylanması anlamına gelen (RED) işbirliği, sosyal platformun ilk büyük ölçekli hayır işi kampanyası olma niteliğini de taşıyor.

Özel filtrelere sadece 1 Aralık tarihinde erişilebilecek. Bill ve Melinda Gates Vakfı, filtreler aracılığıyla toplam 3 milyon dolar bağışta bulunacak. Bu da Snapchat filtrelerinin gün içinde toplam 1 milyon kez kullanılması gerektiği anlamına geliyor. Platformun mevcut popülaritesi ışığında bu rakama ulaşılması pek zor gözükmüyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

F1 İspanya GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonunda heyecan ara vermeden devam ediyor. Portekiz'den sonra sırada onun komşusu İspanya var. Geçen yıl pandemi nedeniyle İspanya GP ağustos ayında...

Samsung Galaxy A72 İncelemesi

Samsung Galaxy A72 GittiGidiyor'dan satın alın SATIN AL Akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi tüketicilerin biraz daha orta segment telefonlara ilgi göstermesine neden oluyor. Üreticiler de bu segmentteki ürünlerine...
Bu haberi arkadaşınızla paylaşın