Smart elektrikli otomobil konseptini sergiledi

Şehir içinde kullanıma uygun küçük otomobilleriyle tanınan Smart, bir elektrikli otomobil üreticisine dönüşme yolculuğunda önemli bir kilometre taşını geride bıraktı. Mercedes, 2019’da Çinli otomobil üreticisi Geely ile birlikte Smart’ın sadece elektrikli araç üreten bir markaya dönüştüreceğini açıklamıştı.

Smart’ın “Concept #1” olarak adlandırılan ilk elektrikli otomobil konsepti Almanya’nın Münih şehrinde gerçekleştirilen IAA Mobility 2021 otomobil fuarında duyuruldu.

Smart’ın elektrikli otomobil konseptinin şirketin mevcut araçlarından daha büyük olması dikkat çekiyor. Mercedes’in tasarladığı otomobil, tasarımı itibarıyla akıllara Mini Countryman modelini getiriyor. Pürüsüz aerodinamik tasarım, cam tavan ve altın renkli dokunuşların olduğu kabin tasarımı da göze çarpıyor.

smart elektrikli otomobil Arka paneller arkaya doğru açılsa da, otomobilin üretim versiyonunda bundan vazgeçilebileceği belirtiliyor. Tesla Model 3’ünkine benzer 12.8 inç dokunmatik ekran, 21 inç jantlar ve hem arkada hem de önde bulunan LED ışık çubukları da göze çarpan unsurlar arasında bulunuyor.

Mercedes ve Geely bu konsepti üretilmiş bir araca dönüştürmeyi planlıyor. Uzun menzill model de dahil olmak üzere farklı versiyonların üretilmesi de Smart’la ilgili planlar arasında yer alıyor.

Smart elektrikli otomobil ilk olarak Çin’de yollara çıkacak. Otomobilin üretimi de bu ülkelerde gerçekleştirilecek. Şirket, elektrikli otomobillerini Avrupa’da da piyasaya sürecek.

Huawei Okula Dönüş Kampanyası’nda MateBook ürünlerinde indirimler devam ediyor

Huawei, MateBook Serisi’ni Okula Dönüş dönemi kapsamında birçok kampanya ve indirim fırsatlarını tüketiciye sunmaya devam ediyor. Şirket MateBook Serisi’ni, Okula Dönüş dönemi kampanyası kapsamında...

GoPro yola Hero 10 Black ile devam ediyor

GoPro, Hero 10 Black ile kullanıcılarının karşısına "amiral gemisi" sınıfından yeni bir aksiyon kamerası çıkarıyor. Hero 10 Black tasarım bakımından Hero 9'dan uzaklaşsa da,...

iPhone 13 modellerinin pil kapasiteleri ortaya çıktı

Apple geçtiğimiz salı akşamı yeni iPhone'larını tanıtırken telefonlarının pil ömründen özellikle bahsetmeyi de ihmal etmemişti. Şirket iPhone 13 mini'nin selefinden 1,5 saat, iPhone 13'ün...

WhatsApp çoklu cihaz desteği testini iOS’e taşıdı

WhatsApp çoklu cihaz desteği bir süredir test ediliyor. Şirket sonunda bu özelliği iOS uygulamasının beta versiyonuna da getirdi. Çoklu cihaz desteğiyle kullanıcıların macOS veya...