Teknoblog Haberleşme Skype Spotify eklentisini test etmeye başlıyor

Skype Spotify eklentisini test etmeye başlıyor

Skype Spotify eklentisi sunan haberleşme servisleri arasındaki yerini aldı. Şirket eklentiyi önce Insiders kullanıcılarına sunacak.

skype spotifySkype Spotify eklentisi sunan haberleşme servisleri arasındaki yerini aldı. Daha önce Apple’ın iMessage platformunda ve Facebook Messenger’da kullanıcılara Skype üzerinden şarkı paylaşma ve paylaşılan şarkılardan kısa kesitler dinleme imkanı sunulmuştu.

Ancak Skype üzerinden Spotify keyfi yaşamak, tüm kullanıcılar için hemen mümkün olmayacak. İlk etapta, Skype Insiders programının ABD’de yaşayan üyeleri bu özelliği test edecek. Bunun için kullanıcıların Skype’ın mobil uygulamalarının 8.26 veya üstü bir versiyonuna sahip olmaları gerekecek. Insiders programının dünyanın geri kalanındaki üyeleri için test dönemi ise daha sonra başlayacak. Insiders testlerinin tamamlanmasının ardından özellik tüm kullanıcılara açılacak.

Skype’ın mobil uygulamaları aracılığıyla sohbet edenler, ekranın sol alt kısmındaki ikona dokunduklarında karşılarına bir panel çıkacak. Bu paneldeki Spotify logosuna dokunulduğunda ise Skype Spotify eklentisi açılacak. Bu eklenti açıldığında kullanıcılar şarkıcılar, sanatçılar ve albümler için arama yapabilecek, şarkı paylaşabilecek ve müzik çalabilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Spotify Premium kullanıcıları sanatçı radyolarını kişiselleştirebilecek

Skype Spotify eklentisinden yararlanabilmek için, tıpkı diğer uygulamalarda olduğu gibi, bir Spotify hesabına sahip olmak gerekiyor.

Önceki HaberGoogle Chrome çentik desteğine kavuşuyor, Android Go için optimize ediliyor
Sonraki HaberFacebook Messenger AR oyunlarıyla sohbetleri renklendiriyor

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz