PAYLAŞ

Samsung yeni bir orta sınıf Android akıllı telefonu tanıttı. Galaxy S Advance olarak adlandırılan bu akıllı telefonda 4 inç, WVGA çözünürlüklü Super AMOLED ekran, 1 GHz’lik çift çekirdekli işlemci ve Samsung’un Hub adını verdiği müzik, e-kitap ve oyun servisleri yer alıyor. 5 megapiksel kamera, 768 MB RAM gibi teknik özellikler de barındıran bu telefon Android 2.3 Gingerbread ile yüklü geliyor.

Samsung Galaxy S Advance Apple’ın iPhone’umu Bul servisine benzer bir uzaktan izleme ve güvenlik uygulaması olan Find My Mobile’ı da barındırıyor. Bu uygulama sayesinde Galaxy S Advance web tabanlı arayüz sayesinde uzaktan bulunabiliyor, 16 GB’lık dahili belleğinin içinde yer alanlar silinebiliyor veya telefon başkalarının erişimine kapatılacak şekilde kilitlenebiliyor. Samsung Galaxy S Advance’in önünde 1.3 megapiksel kamera yer alıyor. 14.4 Mbps HSPA desteği de telefonda mevcut. Her Galaxy cihazı gibi Galaxy S Advance de TouchWiz kullanıcı arayüzü yüklü şekilde geliyor.

Samsung Galaxy S Advance gelecek ay ilk olarak Rusya’da piyasada olacak. Sonrasında Avrupa, Afrika, Orta Doğu, Uzakdoğu, Güneybatı Asya, Latin Amerika ve Çin’e gidecek. Türkiye de muhtemelen listede yer alıyordur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Galaxy Note 8 prototipine ait olduğu söylenen fotoğraflar ortaya çıktı

İlgili – Engadget

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz