Yeni Samsung Gear S3 güncellemesi pil ömrü şikayetlerine çözüm getiriyor

samsung gear s3Samsung Gear S3, geçtiğimiz ay Tizen 3.0 güncellemesini almıştı. Yeni yazılım güncellemesi kullanıcılara pek çok yenilik getirse de, bazı sorunlar da bu yeniliklere eşlik etmişti. Saati güncelleyenlerin en çok şikayet ettikleri durumlardan birisi de pil ömrünün hızlı biçimde tükenmesi olmuştu.

Samsung akıllı saatinin kullanıcılarından gelen şikayetleri duyup harekete geçmek için fazla zaman kaybetmedi. Hızlı pil tüketimi sorununun çözümüne odaklanan güncelleme, Gear S3 sahipleriyle buluşmaya başladı. İlk olarak Kanada’daki Gear S3 sahiplerinin karşısına çıkan güncellemenin önümüzdeki günlerde dünya geneline yayılması bekleniyor.

Sadece 21 MB büyüklüğünde olan güncelleme paketinin değişiklik listesinde de odak noktasında pil ömrünü uzatmanın olduğunu gösteren bir ifade yer alıyor. Samsung, güncellemenin kullanıcılara “gelişmiş pil kullanım süresi” sağlayacağını belirtiyor.

Samsung Gear S3 güncellemesi akıllı telefon üzerinden indiriliyor

Samsung Gear S3 için hazırlanan güncellemeyi indirmek için kullanıcıların öncelikli olarak akıllı telefonlarındaki Samsung Gear uygulamasına gitmesi gerekiyor. Uygulamada ayarlar menüsü içinde yer alan Gear bölümüne gidildiğinde ise güncellemenin indirme süreci başlatılıyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HP Envy 14 (2021) İncelemesi

Dizüstü bilgisayar denilince akla gelen ilk markalardan biri olan HP'nin farklı fiyat noktalarına yayılmış çeşitli ürün serileri bulunuyor. Envy serisi, orta segment Pavilion ile...

F1 İtalya Emilia-Romagna GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonu üç haftalık bir aranın ardından Avrupa yarışlarıyla kaldığı yerden devam ediyor. Geçen yıl da sıra dışı takvimde sonbaharda düzenlenen bir...
Bu haberi arkadaşınızla paylaşın