Redmi ilk oyun telefonunu nisan ayı bitmeden tanıtacak

Xiaomi’nin alt markalarından Redmi, bir süredir ilk oyun telefonu için ipuçları veriyordu. Şirketten sonunda konuyla ilgili somut açıklama geldi. Redmi oyun telefonunu nisan ayının sonunda tanıtılacağını ve piyasaya çıkacağını duyurdu.

Redmi ilk oyun telefonunun teknik özellikleri konusunda bilgi vermedi. Ancak Çinli üretici telefonun çıkışını önemli bir iş birliğiyle gerçekleştireceğini açıkladı. Şirket telefonun çıkışında Call of Duty Mobile ile iş birliği yapacak.

Redmi’nin önümüzdeki dönemde yeni resmi bilgiler paylaşması beklenirken, geçtiğimiz ay yapılan bir paylaşımda telefonun kalbinde MediaTek’in Dimensity 1200 işlemcisinin bulunacağı iddia edilmişti.

Telefonun düz OLED ekranının üzerinde ön kameranın yerleştirildiği bir deliğin olması bekleniyor. 65W hızlı şarj destekli 5000 mAh pil de telefonun özellikleri arasında yer alıyor. Omuz tetik tuşları da bulunacağı söylenen telefonun Çin’de 2000 ila 2500 yuan (2493 ila 3116 TL) karşılığında satılabileceği belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Oppo yeni nesil ekran altı kamera teknolojisini tanıtacak

Önümüzdeki günlerde Redmi oyun telefonu ile ilgili daha fazla detay duymak sürpriz olmayacaktır.

WhatsApp Bir Kez Görüntüle özelliğini kullanıma sundu

WhatsApp duyurusu daha önce yapılan Bir Kez Görüntüle özelliğini kullanıcılarla buluşturmaya başladı. Söz konusu özellik aktif edildiğinde gönderilen fotoğraf ve videolar alıcı tarafından bir...

Xiaomi Avrupa’da Samsung’u geçme başarısını gösterdi

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, sağlam bir büyüme kaydetmeye devam ediyor. Strategy Analytics'in en son rakamlarına göre şirket, 2021'in ikinci çeyreğinde dünyanın iki numaralı...