Redmi Note 9 serisinin yeni üyelerinin detayları netleşiyor

Xiaomi, yılın ilk yarısında Redmi Note 9 serisi altında bazı cihazlar çıkarmıştı. Şirketin bu seriye başka cihazlar ekleyeceğine dair haberler de kısa süre önce gündeme gelmişti. Bu yeni cihazlarla ilgili bilgiler de yavaş yavaş netleşiyor.

Çinli ünlü duyumcu Digital Chat Station’ın paylaşımına göre, şirket iki yeni telefon çıkaracak. Bu cihazlar Note 9 5G Standard Edition ve High Edition isimlerini taşıyacak. Standart Edition’ın daha küçük boyutlara sahip olması ve daha mütevazı bileşenler barındırması bekleniyor. High Edition’da ise güçlü kamera, işlemci ve hızlı şarj gibi özelliklerin bulunması öngörülüyor.

Standard Edition’da 6.53 inç büyüklüğünde 1080p çözünürlüklü bir LCD ekranın yer alması bekleniyor. Bu ekranın sol üst köşesinde 13 megapiksel kameranın yerleştirildiği bir deliğin olacağı söyleniyor. Arka tarafta ise 48 megapiksel ana kamera sensörünün bulunduğu üçlü bir kameranın yer alacağı belirtiliyor. 22.5W hızlı şarj desteğine sahip 5000 mAh pil de 200 gram ağırlığındaki telefonun özellikleri arasında sayılıyor.

High Edition’da ise 1080p çözünürlüklü 6.67 inç bir ekranın bulunması bekleniyor. Bu ekranda da LCD panelin tercih edileceği söyleniyor. 120Hz yenileme hızı ve 240Hz dokunma örnekleme hızı da bu ekranın özellikleri arasında sayılıyor. 16 megapiksel ön kamerayla geleceği söylenen bu telefonda ana kamera görevini 108 megapiksel çözünürlüklü Samsung HM2 sensörün üstleneceği söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
WhatsApp yerel işletme rehberini test ediyor

Redmi Note 9 High Edition’ın kalbinde Qualcomm Snapdragon 765G işlemcinin ve 33W hızlı şarj desteğine sahip 4820 mAh kapasiteli pilin bulunması bekleniyor. Bu telefonun ağırlığının 214 gram olacağı belirtiliyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Apple’dan iPhone 13 serisi için özel tanıtım videosu – Video

Apple, iPhone 13 ve 13 Pro'nun özelliklerini öne çıkaran ve ürün yelpazesindeki farklılıkları detaylandıran, rehber niteliğinde yedi buçuk dakikalık bir video yayınladı. Videoda Apple,...

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....

Microsoft Office 2021 çıkış tarihi açıklandı, Windows 11 ile aynı gün çıkıyor

Microsoft, perşembe günü ticari müşteriler için Microsoft Office'in bir sonraki kalıcı sürümünü piyasaya sürdü. Ayrıca 5 Ekim'de bireysel tüketiciler için Office 2021 sürümünü yayınlayacağını...