Teknoloji

Redmi Note 12 serisinin ilk üyeleri ekim ayında tanıtılacak

redmi note 11r

Xiaomi geçtiğimiz yıl en az 18 Redmi Note telefonunu tanıtmıştı. Şirket sonunda bu seriyle vedalaşmaya hazır gibi görünüyor. Weibo’dan yapılan paylaşıma göre, Redmi Note 12 serisinin ilk üyeleri ekim ayı bitmeden gözler önüne çıkacak.

Söz konusu paylaşımda, serininin iki ana teknoloji barındıracağı ve bunlardan birinin dünyada ilk olacağının altı çiziliyor. Tanıtılacak ilk telefonların hangi isimlerle kullanıcıların karşısına çıkacağı ise şu an için belirsizliğini koruyor.

Ancak bu konuda çeşitli sızıntıların mevcut olduğunu da belirtmek gerekiyor. Note 12, Note 12 Pro ve Note 12 Pro Plus modellerinin kullanıcıların karşısına çıkacağı söyleniyor. Bu telefonların şarj hızlarının ise sırasıyla 67W, 120W ve 210W olacağı belirtiliyor. 210W şarj hızının okuyunca bile çok etkileyici göründüğü rahatlıkla söylenebilir.

redmi note 12Dedikodulara göre, Note 12 Pro’nun kalbinde MediaTek’in kısa süre önce duyurduğu Dimensity 1080 işlemci bulunacak. Bu işlemci Dimensity 920’ye kıyasla önemli performans artışları getiriyor. Bu işlemci sayesinde telefonlara 200 megapiksel kamera yerleştirmek mümkün hâle geliyor. Redmi Note 12 serisinde bu imkandan yararlanılıp yararlanılmadığını görmek için beklemek gerekiyor.

İLGİLİ HABERLER