Redmi K40 Gaming Edition Dimensity 1200 işlemciyle gelecek

Xiaomi’nin alt markası Redmi, oyun telefonunu K40 Gaming Edition ismiyle çıkaracağını kısa süre önce doğrulamıştı. Önümüzdeki hafta gerçekleşecek tanıtım etkinliğinden önce telefona dair yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor.

Redmi, akıllı telefona dair bilgileri Weibo hesabı aracılığıyla paylaşmayı sürdürüyor. Buradan yapılan son paylaşıma göre, akıllı telefonun kalbinde MediaTek’in Dimensity 1200 işlemcisi bulunacak.

MediaTek’in 6 nm çip tasarımına sahip işlemcisinde 3 GHz hızında çalışan bir Cortex A78 çekirdek yer alıyor. Üç adet 2.6 GHz Cortex A78 ve dört adet 2 GHz Cortex A55 çekirdek de yonga seti tamamlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Galaxy Z Fold 3 için suya dayanıklılık işareti, Z Flip 3'ün yeni görselleri

Redmi K40 Gaming Edition, 27 Nisan’da resmen gözler önüne çıkacak. Bu tarih gelene kadar Redmi’nin telefonla ilgili yeni bilgiler paylaşması sürpriz olmayacaktır.

F1 Macaristan GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

İki hafta önce Britanya'da olaylı ve heyecanlı bir yarışa sahne olan Formula 1'de, belki de takvimin en sıkıcı yarışlarından birine sıra geldi. Geçişin bir...

Windows 11 için ilk beta sürümü yayınlandı

Microsoft, Windows Insider Programına kayıtlı olanlar için Windows 11'in ilk beta sürümünü yayınladı. Bugüne kadar, Windows 11'e erişmek için Microsoft'un "son derece teknik deneyimli...