Teknoloji

Realme telefonlarının büyük kısmında 33W veya üstü şarj desteği sunacak

realme gt3 realme gt5

Realme akıllı telefon şarj teknolojisi alanında lider markalardan biri. 2022’de 150W şarj hızı destekli ilk telefonu duyuran şirket, 240W şarj hızına sahip ilk cihazlarını da 2023’te kullanıcıların karşısına çıkarmıştı. Ancak bu başarılar, şirketi hızlı şarj desteğini daha geniş kitlelere ulaştırmak için çalışmaya devam etmekten alıkoymuyor.

Şirket 2023’te küresel ölçekte sunduğu telefonların en az yüzde 90’ında 33W veya üstü şarj hızı desteği sunması bekleniyor. Şirketin 250 ila 399 dolar fiyat segmentindeki telefonlarında bu hedefe ulaşılmış durumda. Ancak önümüzdeki dönemde daha uygun fiyatlı telefonlarda da yüksek şarj hızlarını görmek mümkün olacak.

Realme uygun fiyatlı telefonlarda 65W şarj desteği sunan tek üretici

Counterpoint’in verilerine göre, 100-149 dolar fiyat segmentinde 65W şarj desteği sunan tek şirket Realme. Şirketin 2020’de çıkardığı Narzo 20 Pro’da bu destek sağlanmıştı. Çinli üretici, söz konusu fiyat segmentindeki cihazlarının yüzde 85’inde hızlı şarj desteği sunuyor. Ancak bu noktada Counterpoint’in 10W üstünü hızlı şarj olarak nitelediğini belirtmekte fayda var.

realme

Dolayısıyla bahsedilen hızların çok yüksek olmadığı söylenebilir. Ancak Realme’nin yeni açıklaması, en uygun fiyatlı telefonlarda bile 33W şarj desteği sunulacağı anlamına geliyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER