Realme GT serisiyle birlikte yeni stratejisini hayata geçiriyor

Bir süredir konuşulan Realme GT serisi, Çin’in Şanghay şehrinde gerçekleştirilecek Mobil Dünya Kongresi (MWC) öncesinde duyuruldu. Çinli üretici, yeni serisiyle birlikte “Çift Platform Çift Amiral Gemisi” stratejisini de kamuoyuyla paylaştı. Bu stratejisi orta ve üst segment ürün serisini geniş ölçekli biçimde şekillendirmeyi hedefliyor ve genç kullanıcılara daha yüksek performans ile “trend tasarım” vadediyor.

Realme’nin akıllı telefon kullanıcı sayısı 2021’in ilk iki ayı itibarıyla 70 milyona ulaştı. Counterpoint Research verilerine göre, Realme’nin satışları 2020’de yüzde 65’lik bir artışla 42.4 milyona çıktı. Realme’nin açıklamasında, şirketin 2020’de yüzde 50’nin üzerinde büyüyen tek üretici olduğuna da dikkat çekildi.

Realme 2021’de orta-üst segment ürünlere odaklanacak. Şirket, marka geliştirme stratejisini de bu segmentin üstüne kuracak ve burada sunduğu cihaz yelpazesini de genişletecek. Şirket bu planını uygularken “Cesaret et” ruhuna bağlı kalmayı sürdüreceğinin de altını çizdi.

Qualcomm Snapdragon 8 serisini hem de MediaTek Dimensity serisi 5G platformunu benimseyecek olan şirket, sırasıyla performans ve görüntüye odaklanan iki amiral gemisi serisini piyasaya sunarak genç kullanıcılara daha fazla “premium” ürün seçeneği sağlayacak.

GT serisi, şirketin “Çift Platform Çift Amiral Gemisi” stratejisi kapsamında akıllı telefon portföyünde en yüksek performansa sahip amiral gemisi serisi olacak. Snapdragon 888’li yeni amiral gemisi olan GT; kullanıcıların yüksek performansın gücünden ve sürekli artan bir deneyimden faydalanmalarına imkan sağlamayı vadediyor.

Şirket, GT serisiyle ilgili başka bilgiler vermeyi de ihmal etmedi. Paslanmaz Çelik VC Soğutma Sistemi’nin kullanıldığı telefon, Snapdragon 888’in gücünü en iyi şekilde açığa çıkarmayı vadediyor. Realme’nin verdiği bilgiye göre; yeni soğutma sistemi, ısı yayma yapısını optimize ederek telefonun ısı yayma performansını daha da iyi bir hâle getiriyor.

Realme GT serisi ne zaman çıkacak?

GT serisinde dikkat çeken bir diğer nokta ise çift tonlu deri vegan tasarım tercihi oluyor. Realme’den yapılan açıklamada, bunun “yüksek performansla eşleşen hız hissini sağlamak” amacıyla kullanıldığı ifade edildi. Vegan derinin daha hassas dokuyla daha yumuşak bir dokunuş hissi vereceği de belirtildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
iPhone 13 Pro tanıtıldı: A15 Bionic işlemci, yeni renk seçeneği ve diğer yenilikler

Realme GT serisi, 4 Mart itibarıyla belli ülkelerde piyasaya çıkacak.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Netflix’ten Kenya’daki Android kullanıcıları için ücretsiz paket

Netflix, Kenya'da yaşayan Android telefon sahiplerine bazı içeriklerine ücret ödemeden erişme imkanı sunuyor. Bu doğrultuda kullanıcılar herhangi bir ücret ödemeden Netflix'in ücretli abonelerinin izleyebildiği...

Gelecek OnePlus amiral gemisini çalıştıracak birleştirilmiş ColorOS/OxygenOS ile ilgili detaylar

Bu yılın başlarında bazı departmanlarını Oppo ile birleştiren OnePlus, bu birleşimin geleceğinin nasıl görüneceğine dair biraz daha fazla ayrıntı verdi. Görünüşe göre, bu ortak...

iOS 15 yayınlandı, hemen şimdi indir

Apple'ın ön gösterimini haziran ayındaki WWDC 2021 etkinliğinde gerçekleştirdiği iOS 15 için final sürüm yayınlandı, indirme işlemi için bekleyenler artık bu güncellemeyi cihazlarında görebilirler....

iPadOS 15 yayınlandı, işte yenilikler ve uyumlu cihazlar

Apple iPad'lere özel işletim sistemi iPadOS'in en son sürümünü yayınladı. Yaz başında ön gösterimi yapılan iPadOS 15 ile birlikte Apple'ın tabletlerine çoklu görev tarafında...