Teknoloji

Realme GT Neo 6, 120W şarj desteğiyle kullanıcıların karşısına çıkacak

realme gt neo 5 se gt neo 6

Qualcomm Snapdragon 7+ Gen 3 işlemcili Realme GT Neo 6 SE önümüzdeki hafta kullanıcıların karşısına çıkacak. Ancak Realme’nin Neo 6 modelleri bununla sınırlı kalmayacak. Snapdragon 8s Gen 3 işlemciye sahip bu modelin GT Neo 6 adıyla resmiyet kazanacağı söyleniyor.

Akıllı telefon, RMX3852 model numarasıyla Çin’in sertifika kurulu 3C”nin veri tabanına girdi. Buradaki kayıt da telefonun şarj hızını gösteriyor. Neo 6’nın 120W şarj desteğiyle geleceği görülüyor.

Realme GT Neo 6 ismi daha önce de duyulmuştu

GT Neo 6 ismini daha önce de duymuştuk. Geçtiğimiz ay duyumcu Digital Chat Station tarafından yapılan paylaşımda akıllı telefonun 1220p çözünürlüklü 144 Hz AMOLED ekrana sahip olacağı belirtilmişti. GT Neo 6’nın Çin dışında GT 6 adıyla satılabileceğine dair işaretler de bir süre önce görülmüştü.

Realme’nin şarj hızı 120W olan bir GT telefonu çıkarması, geriye doğru atılmış bir adım olarak görülebilir. Şirket hem GT5’te hem de GT3’te 240W şarj desteği sunmuş ve pilin yaklaşık 10 dakika içinde tamamen doldurulabileceğini belirtmişti. Önümüzdeki dönemde bu telefon hakkında daha fazla haber duymak sürpriz olmayacaktır.

İLGİLİ HABERLER